Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Katarzyna Majak
piątek, 16 kwietnia 2021

Katarzyna Majak
wtorek, 13 lipca 2010 20:23    Drukuj Email

– „nibyniewielka"

katarzyna-majak-zaproszenie---400

Wystawa jest kolejną odsłoną zamkniętej już historii pewnego przedmiotu - sukienki ślubnej, która stała się symbolem i narzędziem rytuału przejścia. Projekt zrealizowany w ciągu ostatnich dwóch lat, był etapami prezentowany w Krakowie, Berlinie, Łodzi, Radomiu i Poznaniu.

Na wystawę w Starej Galerii, która jest pierwszą prezentacją tego projektu w Warszawie oprócz fotografii złożą się także obiekty, video, muzyka- oprawa Marcin Bociński.  

Katarzyna Majak: Doktorantka na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Stypendystka Anderson Ranch Arts Center w Kolorado,USA (2003). Jako artist-in-residence uczestniczyła w międzynarodowym projekcie „Florida - First Contact” w Atlantic Center for the Arts na Florydzie (2002). Obok fotografii zajmuje się instalacją, video. Stale współpracuje z Kwartalnikiem Fotografia. Zajmuje się tłumaczeniem tekstów o fotografii na język angielski. Uczy w Akademii Fotografii. Swoje fotografie, video oraz instalacje wystawia w Polsce i za granicą (USA, Niemcy).Była kuratorem - m.in. wystawy młodej polskiej fotografii „Globe-all?” w Tucson, Arizona (2004), gdzie spędziła 3 miesiące jako artist-in-residence. Współpracuje z Galerią Zderzak i Galerią Ego.

kurator: Jagna Olejnikowska

Więcej: http://www.foto.com.pl/wystawy/1772-katarzyna-majak


Stara Galeria ZPAF, Warszawa, Plac Zamkowy 8,
wystawa czynna od 20 lipca do 13 sierpnia

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież