Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
poniedziałek, 17 maja 2021

X-Apartments
poniedziałek, 07 czerwca 2010 18:35    Drukuj Email

Międzynarodowy projekt „The Promised City”

thepromisedcity---200W czwartek, 17 czerwca zaczyna się X-Apartments, kluczowy projekt „The Promised City". Teatr w mieszkaniach na Starym Mokotowie, Mirowie i Bródnie. Sytuacje reżyserowane przez artystów, architektów, filmowców, teoretyków i mieszkańców w przestrzeniach prywatnych.

X-Apartments to projekt, w którym widz spaceruje według ustalonej trasy odwiedzając kilka mieszkań w wybranej dzielnicy miasta. W każdym z nich zaproszeni artyści, czasem z udziałem lokatorów, aranżują dziesięciominutowe sytuacje w oparciu o antropologię codzienności i ekonomię doświadczenia. Dramaturgię spektaklu budują poszczególne sekwencje i przemierzany pieszo dystans pomiędzy lokalizacjami. X-Apartments nawiązuje także do postulatów Sytuacjonistów, by tworzyć sztukę w formie sytuacji w oparciu o psychogeografię – emocjonalne oddziaływanie przestrzeni na człowieka.

brodno8---200„The Promised City” jest inicjatywą kulturalną Warszawy i Berlina z kooperacjami w Bombaju i Bukareszcie: artyści, kuratorzy, twórcy kultury i naukowcy z Polski, Niemiec, Indii i Rumunii, zaprezentują wiele nowych, interdyscyplinarnych produkcji artystycznych. „The Promised City” jest wspólnym projektem Goethe-Institut i Instytutu Polskiego w Berlinie we współpracy z M. st. Warszawa. Więcej informacji na stronie www.promised-city.org.

brodno12---200MIROW4---200W 1986 r. w Gandawie miała miejsce wystawa Jana Hoeta Chambres d’Amis, w której kolekcja miejscowego muzeum została rozproszona po domach prywatnych na czas remontu gmachu instytucji. Wybrany obraz Van Gogha można było wypożyczyć, umieścić w salonie i udostępniać ‘zwiedzającym’ w określonych porach i godzinach. Matthias Lilienthal, dyrektor berlińskiego Hebbel Theater, zaproponował, aby zamiast materialnych obiektów, zwiedzanie mieszkań opierało się o przeżycie konkretnego doświadczenia zainscenizowanego przez artystów.

PROGRAM X – Apartments Warszawa 17 – 20 czerwca
MIROW21---200Mirów i Stary Mokotów

MIROW14---200Autorzy sytuacji: Ballady i Romanse, Martin Clausen (Two Fish), Club Real / Christoph Theußl, Jan Duszyński / Wojciech Puś, Agnieszka Kurant, Roland Roos, Tomek Saciłowski, Yorgos Sapountzis, Showcase Beat le Mot, Tal Sterngast, Marysia Stokłosa / Julia Staniszewska, Krzysztof Warlikowski / Małgorzata Szczęśniak, Anna Witt i in.

Edycja specjalna X-Apartments Bródno

moko1---200moko6---200Paweł Althamer i sąsiedzi Paweł Buchholz, Michał Mioduszewski, Julia Matea Petelska, Jędrzej Rogoziński, Maciej Urbański, Wiola Wrotna

Kuratorki X-Apartments Stefanie Peter, Anne Schulz, Joanna Warsza:

Producent: Nowy Teatr, Warszawa, we współpracy z Teatrem Hebbel am Ufer w Berlinie

moko23---200Kierownik produkcji: Zuza Sikorska

Asystentka produkcji Magda Grabowska


brodno28---200Bilety na każdą z tras (Mokotów, Mirów, Bródno) tylko w przedsprzedaży w Nowym Teatrze, Puławska 28 oraz na www.ticketonline.pl,
Salony Empik, od 1 czerwca 2010.

Cena Mirów: 45 zł / 30 zł ulgowe,
Cena Mokotów: 45 zł / 30 zł ulgowe
Cena Bródno: 30 zł / 20 zł ulgowe
karnet na trzy rasy 100 zł, 60 zł ulgowe

www.nowyteatr.org.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież