Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
niedziela, 09 maja 2021

KOBIETA/DIWA
środa, 02 czerwca 2010 18:00    Drukuj Email

Fotografia

Autorzy:

Szymon Brodziak

Joanna Kustra

Borys Makary

Bartek Radwan

Piotr Stokłosa

Jacek Świderski

Wystawa fotografii wyróżniających się twórców, zawodowo związanych z modą, realizujących projekty autorskie ale również odważne i nowatorskie kampanie komercyjne. Temat  „Kobieta-diwa" stał się punktem wyjścia dla fotograficznej prezentacji każdego z twórców.

Na wystawie będzie można podziwiać prowokacyjne czarno-białe obrazy z nowego cyklu pt: „Hot_Spa" autorstwa nagradzanego wielokrotnie Szymona Brodziaka z Poznania, subtelne portrety piękna Piotra Stokłosy z Paryża, wyrafinowane stylistycznie, barwne kadry Joanny Kustry z Londynu - jedynej kobiety pośród wystawiających, autorskie projekty absolwentki rzeźby - Haliny Mrożek po mistrzowsku skadrowane przez Borysa Makarego z Winnow Photo oraz bardzo autorską propozycję tematu moda w wykonaniu Jacka Świderskiego z Krakowa oraz Bartka Radwana z warszawskiego oddziału agencji Winnow Photo.

Wszystkie prace prezentowane podczas wystawy będzie można kupić. Autorzy potwierdzili swój osobisty udział w sobotnim wernisażu.  Otwarcie wystawy połączone z charytatywną aukcją fotografii na rzecz Stowarzyszenia Amazonek, które reprezentować będzie Pani Grażyna Korzeniowska, odbędzie się w pięknych renesansowych wnętrzach krakowskiego Pałacu pod Baranami w sobotę, 12 czerwca o godzinie 20:30.

Koordynatorem wystawy jest Agnieszka Tomasik-Swiderska

Jacek Świderski, mgr sztuki /dyplom MFA wydział fotografii FAMU, Praga 2000 r./
Autor, uczestnik, kurator i producent kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą, między innymi dla The Month of Photography in Bratislava, Miesiąca Fotografii w Krakowie, ZPAF w Krakowie, MANGGHA w Krakowie, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie czy Muzeum Narodowego w Krakowie. Jako artysta, specjalizuje sie w portrecie i fotografii inscenizowanej. Od 2000 r współprowadzi agencję Fototerminal, zajmującą się promocją oraz edukacją z zakresu szeroko pojętej fotografii, od 2006 prowadzi Dział Fotografii w Muzeum Narodowym w Krakowie. Realizuje projekty autorskie ale także dla wydawnictw, agencji reklamowych, publikuje w magazynach branżowych oraz prasie polskiej i zagranicznej.
www.jacekswiderski.com

Szymon Brodziak - miłośnik schiz kontrolowanych. Autor kontrowersyjnych zdjęć do limitowanych edycji kalendarzy: Porsche 2007, Instal Projekt 2008, Media Markt 2009, Orlen 2010.
Wielokrotnie wyróżniany w prestiżowym konkursie International Photography Awards w latach 2007, 2008 i 2009 zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie.
Laureat Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna.
www.szymonbrodziak.com

Piotr Stokłosa urodził się w 1977 w Krakowie. Absolwent Filologii Hiszpańskiej na Uniwersytecie Jagielońskim oraz Digital Practices na Norwich University College of the Arts w Wielkiej Brytanii. Fotografik piękna. Inspiruje go szeroko pojęta tradycja sztuki na styku z perfekcjonizmem cyfrowej technologii. Pasjonat swojej pracy, rzadko odmawia twórczych wyzwań. Życie zawodowe dzieli pomiędzy Kraków i Paryż gdzie od kilku lat mieszka i fotografuje. Współprowadzi studio zdjęciowe Le Studio Moderne.
Tworzy m.in dla Celine, Dom Perignon, Moët Hennessy.Louis Vuitton, Pernod Ricard, Gaz de France, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ambasady RP w Paryżu.
www.photografiq.com

Borys Makary – ekonomista z wykształcenia, fotograf z pasjii. Uczył się fotografii mody w International Center of Photography w Nowym Jorku oraz na wielu kursach i warsztatach w Polsce. Pracował jako fotograf dla jednej z największych agencji modelek IMG Models w Nowym Jorku. Był asystentem Richarda Warrena, fotografa mody, który asystował Helmutowi Newtonowi. Aktualnie współpracuje z wieloma agencjami reklamowymi, agencjami modelek oraz magazynami modowymi w kraju i za granicą.
Jest założycielem akademickiego klubu fotograficznego Fotowyż i współwłaścicielem międzynarodowej agencji fotograficznej Winnow Photo. www.bmakary.com

Bartek Radwan jest absolwentem International Center of Photography w Nowym Jorku, gdzie był też asystentem na wydziale Fashion Photography. Specjalizuje się w fotografii modowej. Jego zdjęcia pojawiały się na łamach m.in. "Moda&Styl", "Men's Health" i "Wprost".  Jest jednym z założycieli agencji fotograficznej Winnow Photo www.winnowphoto.com , www.bartekradwan.com

Joanna Kustra urodzona w południowej Polsce 1984 roku. Jej zdolności artystyczne rozwinęły się dosyć wcześnie, od dziecka była zafascynowana muzyką, grała na fortepianie i oboju. W ciągu studiów językowych w Krakowie, odkryła pasję do fotografii i szybko okazało się, że nowe hobby zajmie poważne miejsce w jej życiu. Jest samoukiem, od początku zafascynowana ludźmi. Ma na swoim koncie kilka wystaw, publikacji oraz nagród. Obecnie mieszka w Londynie i uczy się od najlepszych.
www.qstra.pl

Pałac Pod Baranami, Kraków,
wystawa czynna od 11 do 20 czerwca]

Bartek-Radwan-Blue-Shadow----200

Bartek Radwan, Blue Shadow

Borys-Makary-Sculpt-couture---200

Borys Makary Sculpt couture

Jacek-swiderski-Fashion-Forum----200

Jacek Świderski, Fashion Forum

Joanna-Kustra-Wild-----200

Joanna Kustra, Wild

Piotr-Stoklosa----200

Piotr Stokłosa

Szymon-Brodziak-HotSpa----200

Szymon Brodziak, HotSpa

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 44 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież