Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
piątek, 16 kwietnia 2021

Wiem
środa, 26 maja 2010 23:05    Drukuj Email

– Iwona Delegiewicz i Maciej Kostun

Wiem.---200Wystawa fotografii pt. „Wiem" powstała ze wspólnej fascynacji Iwony Delegiewicz i Macieja Kostuna poezją Jana Rybowicza i muzyką zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

Fotografie te miały posłużyć do zilustrowania nowej płyty zespołu p.t. „Odwet pozorów”.

OdwetPozorow---200Na okładkę płyty, wykorzystany został ostatecznie inny projekt, a z powstałych w ten sposób zdjęć, powstał zbiór stanowiący materiał wyjściowy do wystawy, który sukcesywnie autorzy wzbogacali o nowe fotografie. Pierwsza ekspozycja wystawy, miała swoje miejsce w listopadzie 2009 roku w Elblągu, następnie dwukrotnie w Gdańsku. Jak mówią autorzy fotografii - Pomysły powstają w trakcie wsłuchiwania się w teksty wierszy, wspólnie realizujemy fotograficzne "części składowe" i nadajemy ostateczny kształt naszym fotomontażom, starając się, aby miały magię i poetyckie przesłanie.

Krzysztof Łapka

OdwetPozorow-II---200Maciej Kostun - artysta fotografik, wiceprezes Związku Polskich Artystów Fotografików, członek honorowy Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego http://www.gtf.org.pl/. Fotografia to jego pasja i hobby a także praca. Posiada wieloletnią praktykę zawodową jako fotograf i fotoedytor, ogromne doświadczenie w fotografii prasowej, albumowej, wystawienniczej i użytkowej. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, konkursach fotograficznych krajowych i zagranicznych, zdobywając nagrody, wyróżnienia i medale. Fotografia to jego wielka życiowa pasja oprócz niej poezja, muzyka i różne formy sportu.

BzowaParanoja---200Iwona Delegiewicz - z wykształcenia biolog, pracownik administracji Uniwersytetu Gdańskiego, z zamiłowania fotograf.  Fotografia to jej sposób na życie, spędzanie wolnego czasu, przyjaźń. Ukończyła Studium Fotografii Artystycznej w Gdańsku i została członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego http://www.gtf.org.pl/ . gdzie obecnie pełni funkcję wiceprezesa. Organizuje i bierze udział w wystawach zbiorowych, ma na swoim koncie dwie wystawy autorskie, nagrody w konkursach fotograficznych. Oprócz fotografii i poezji pasjonuje się muzyką, nie stroni też od sportu.


Galeria Fotografii DeKa,  Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Rybnik, ul. 1 Maja 95,
wystawa czynna od 11 czerwca do 15 lipca,
http://www.dkchwalowice.pl/.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież