Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Wzorki Polskie
środa, 21 kwietnia 2021

Wzorki Polskie
wtorek, 25 maja 2010 17:34    Drukuj Email
Kacper Kowalski

fotografia z lotu ptaka

01----200Od 2 czerwca w nowej siedzibie Sinfonii Varsovia będzie można obejrzeć cykl fotografii z lotu ptaka „Wzorki Polskie” autorstwa Kacpra Kowalskiego.

02Abstrakcyjne, malarskie kadry wydają się być raczej obrazami, niż zdjęciami. Kompozycje graficzne powstające z pól, dróg i łąk, jeziora jak rozsypane elementy układanki, zaskakująco powtarzalne wzory na zamarzniętym jeziorze – to obrazy widzialne tylko z powietrza.

– Piękno natury jest tak oczywistym tematem w sztuce, że trudno jest odbiorców zaskoczyć, zatrzymać ich uwagę na dłużej – mówi Kowalski. - Ten cykl abstrakcji spełnia taką rolę. Wszystkie zdjęcia robiłem na Pomorzu, w promieniu 50 km od domu. Polski krajobraz jest tak różnorodny, że w poszukiwaniu wyjątkowych ujęć nie trzeba daleko podróżować.

03Wśród wystawionych fotografii prezentowane będą również prace nagrodzone m. in. w konkursach Grand Press Photo i International Photography Awards.

04Kacper Kowalski (ur. 1977) jest laureatem nagrody World Press Photo i wicemistrzem świata w paralotniowej klasyfikacji XC-Open. Z wykształcenia architekt i licencjonowany instruktor paralotniowy. Za swoje fotografie z lotu ptaka Kacper Kowalski otrzymał nagrody i wyróżnienia w najważniejszych polskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych: World Press Photo, Nikon 75th Anniversary Award, Grand Press Photo, National Geographic, Pilsner Urquell International Photography Award (IPA).


nowa siedziba Sinfonia Varsovia, Warszawa, ul. Grochowska 272,
wystawa czynna od 2 do 24 czerwca

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież