Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Joanna Borowiec
środa, 14 kwietnia 2021

Joanna Borowiec
czwartek, 20 maja 2010 16:10    Drukuj Email

– „Sny niedokończone”

1---200Moje sny bywają niczym motyle, wirujące, delikatne, nadlatują niespodziewanie chmarą i zanim się im dokładniej przyjrzę, już gdzieś znikają. Czasami jednak zdarza się, że sny przypominają ćmy krążące w mojej głowie jak wokół żarówki. Mnożą się z nadejściem nocy i nie dają się odpędzić. Nie są piękne i porywające jak kolorowe motyle, lecz nachalne i nie dające spokoju, jak zbłąkane dusze. Wywołują niepokój. To łącznicy między światem żywych i zmarłych. Pojawiają się i niespodziewanie znikają. Mimo że nie zawsze je rozumiem i się ich obawiam, czuję, że są dla mnie ważne.

2---200Prace obrazują marzenia senne, motywy, urywki wspomnień, które zapewne przejawiają się w snach każdego z nas. Sny ? nieodłączni towarzysze losu ? zachęcają nas do analizy własnych przeżyć, zrozumienia przeznaczenia. Umożliwiają wydobycie na powierzchnię głęboko skrywanych tajemnic i wzniesienie się ponad sferę doczesną.

Zapisy te zrodzone są z wyobraźni, pamięci nietrwałej i efemerycznej. Nie mają być jednoznaczne, powinny wytyczać drogę do wolnej interpretacji, swobodnego odbioru, tak by każdy mógł dopisać do nich własną historię.

3---200Joanna Borowiec-absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie, praca dyplomowa w Pracowni Fotografii Kreacyjnej i Ekspresyjnej pod kierunkiem dr Izabeli Jaroszewskiej. Fotografuje od kilku lat, manager, wielbicielka fotografii analogowej,
Pasjonatka filozofii wschodu. Mieszka w Warszawie.

4---200Prezentowała swoje zdjęcia na wystawach indywidualnych m.in. Migawka Klub(Warszawa, 2008), Rynek Wielki ( Zamość, 2007) oraz zbiorowych, m.in. VII Międzynarodowe Biennale Fotografii Artystycznej Dziecko,(WBP i Centrum Animacji Kultury Poznań, 2010.). ,IX Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Portret 2010 (Miejski Dom Kultury w Kole, 2010), Miesiąc Fotografii w Krakowie( Slide Nite, Kraków, 010.), Otoczenie Projekt (Radom, 2009), Galeria Bezdomna (Białystok, 2009). Publikacja w MoveOut Magazine,Radio Polska Live.


Galeria Schody, Warszawa, Nowy Świat 39, wystawa czynna od 27 maja do 6 czerwca

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 2 Votes )
 

Komentarze  

 
0 # Gość 2010-05-24 01:11
SUPER!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
 
 
0 # Gość 2010-05-24 01:16
Super! KLASA!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież