Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Muzyka u fotografów
środa, 21 kwietnia 2021

Muzyka u fotografów
środa, 19 maja 2010 11:31    Drukuj Email
chopin---200Związek Polskich Artystów Fotografików OW oraz Towarzystwo im. Fryderyka Chopina

zapraszają na koncert z cyklu Muzyka u Fotografów

LILIANNA ZALESIŃSKA mezzosopran

PIOTR SZYMANOWICZ fortepian

W programie: pieśni Fryderyka Chopina, Ferenca Liszta, Ignacego Jana Paderewskiego i Roberta Schumanna

DO OBEJRZENIA
Wystawa fotografii Damiana Chrobaka i Witolda Sadowskiego

Lilianna Zalesińska ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi (2006), studia podyplomowe w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu oraz Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich, m.in. u Teresy Żylis-Gara, Marjany Lipovšek, Alfreda Burgstallera, Raúla Giméneza, Claudii Eder, Heleny Łazarskiej. Otrzymała stypendia artystyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Rządu Włoskiego oraz Fundacji Dr Roberta i Liny Thyll- Dürr.

Jest laureatką konkursów wokalnych w Polsce i zagranicą, w tym Międzynarodowego Konkursu Opery Kameralnej w Rheinsbergu (Niemcy), w którym zwycięstwo umożliwiło jej debiut sceniczny w roli Mathildy w spektaklu „Ottone” J.F. Haendla reżyserowanym przez słynnego Harrego Kupfera (2004). Od tego czasu śpiewaczka występuje na scenach operowych Polski, Niemiec, Austrii. Jej repertuar obejmuje role w operach Pucciniego, Humperdincka, Händla, Mozarta.

Uczestniczyła w koncertach transmitowanych przez niemieckie radio Kultur RBB w cyklu Talente und Karrieren, dokonała nagrań muzyki klasycznej dla Radia Łódź oraz „Stabat Mater” G. B. Pergolesiego dla Telewizji Polsat.

Piotr Szymanowicz ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu solowego prof. Marii Koreckiej-Soszkowskiej oraz studia podyplomowe w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w specjalizacji „muzyka kameralna i akompaniament pieśni”. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Hartmuta Hölla, Jerzego Marchwińskiego, Anitę Krochmalską, Karla-Petera Kammerlandera. Współpracował z orkiestrą Filharmonii im. Artura Rubinsteina w Łodzi realizując partie wszystkich instrumentów klawiszowych w orkiestrze, nie wyłączając partii organowych i klawesynowych w dziełach muzyki barokowej. Artysta szczególnie interesuje się muzyką kameralną, towarzyszy instrumentalistom i wokalistom, m.in. podczas festiwali Viva il Canto, Pieśni Kompozytorów Polskich, Musica Moderna, im. Adama Didura, Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju, Les Heures Romantiques, Max Reger Tage.

 


Stara Galeria ZPAF, Warszawa, pl. Zamkowy 8,
sobota, 22 maja godzina 18.00, wstęp wolny

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież