Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Noc Muzeów w Zachęcie
czwartek, 15 kwietnia 2021

Noc Muzeów w Zachęcie
środa, 12 maja 2010 17:53    Drukuj Email

wef-laptop-orkiestra---200W tym roku na naszą publiczność czeka największa tegoroczna wystawa Zachęty, Płeć? Sprawdzam! Kobiecość i męskość w kulturze Europy Wschodniej. To pierwszy reprezentatywny przegląd sztuki wschodnioeuropejskiej poświęconej problematyce ról płciowych. Śledzi przemiany, jakim ulegały w sztuce ich stereotypowe wyobrażenia na tle przemian społeczno-politycznych, od lat.60 do dzisiaj. Kuratorka, Bojana Pejić wraz z zespołem ekspertów z 24 krajów zestawiła obszerną prezentację, obejmującą blisko 350 prac – malarstwo, rzeźbę, instalacje, fotografie, plakaty, filmy i wideo. Z dzieł ponad 200 artystów wyłania się złożony, wielowymiarowy obraz tego mało znanego rozdziału najnowszej historii sztuki.

Wystawa przygotowana we współpracy z Museum Moderner Kunst w Wiedniu, została zrealizowana z inicjatywy i przy wsparciu Fundacji ERSTE (www.erstestiftung.org).

kurator Bojana Pejić

współpraca ze strony Zachęty Julia Leopold

Od godz. 21 do 1 sztuce współczesnej towarzyszyć będzie współczesna muzyka.

Zapraszamy do sali kinowej galerii na WEF Laptop Orkiestra. Na scenie pojawią się laptopy generujące dźwięk i obraz - prawdziwa laptopowa orkiestra - grupa muzyków będzie się zmieniać płynnie, nie przerywając ani na chwilę strumienia muzyki. http://wef.pl/.

Będziemy również zachęcać do włączenia się do akcji Obywateli Kultury, 1% na kulturę. Zabiegamy o zwiększenie wydatków państwa na kulturę. Podpisy pod tym apelem pomogą nam zbierać ludzie mediów i kultury, m.in: Jacek Dehnel, Norbert Kabaczyński, Piotr Nowicki, Jacek Pałasiński, Agata Passent, Marek Raczkowski, Wojtek Wieteska, Jacek Żakowski. http://www.obywatelekultury.pl/ Na tej stronie można poprzeć tę inicjatywę także w formie elektronicznej!


Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, Warszawa, pl. Małachowskiego 3,
sobota, 15 maja, godz. 19.00 -1.00 – wstęp wolny!

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież