Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium PechaKucha Night
środa, 21 kwietnia 2021

PechaKucha Night
środa, 12 maja 2010 17:37    Drukuj Email
Noc Muzeów

PechaKuchaWroclaw-vol.3----200Chcesz się dowiedzieć, co w mieście piszczy? Zapraszamy na miejską jazzzzdę z PechaKucha Night!

Uczestnicy:

Marlena Wolnik (MWArchitekci)

Maja Zabokrzycka (projekt Łokietka 5)

Major Architekci

Marek Michalak (ExploringWrocław)

Krzysztof Smyk (fotograf)

Natalia Rowińska/Joanna Nosal (architektki)

Damian Widera/Michał Kunysz (Stowarzyszenie Dobry Wieczór we Wrocławiu)

Stowarzyszenie Wropaganda

Co to jest PechaKucha Night?

PechaKucha (czyt. pe-cza-kcza) w języku japońskim oznacza pogawędkę. Od kilku lat jednak określenie to kojarzone jest ze spotkaniami kreatywnych ludzi, podczas których prezentują oni swoje projekty, pomysły i ukończone prace ze wszystkich dziedzin sztuki. Żeby wziąć udział w PechaKuchaNight nie trzeba być znanym artystą, wystarczy mieć do powiedzenia (i pokazania) coś ciekawego. Prezentacje + slajdy + ciekawi ludzie + dobra zabawa = PechaKuchaNight. Każdy uczestnik PKN ma dla siebie tylko 6 minut i 40 sekund. W tym czasie pokazuje 20 slajdów, każdy z nich przez 20 sekund. Czasu jest niewiele, więc pokaz musi być szybki, konkretny i na temat. Nie ma tu miejsca na nudę i „lanie wody”. Pozornie krótkie prezentacje często się jednak rozwijają w interesujące, mniej lub bardziej kuluarowe, dyskusje.

Formułę PKN wymyślili architekci Astrid Klein i Mark Dytham z Klein Dytham Architecture, a inauguracyjne spotkanie odbyło się w 2003 r. w tokijskim klubie Superdeluxe. Szybko okazało się, że zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia jest ogromne i dziś PechKuchaNight odbywa się w ponad 300 miastach świata.

http://www.pechakuchawroclaw.blogspot.com/

Organizatorzy: Fundacja Promocji Sztuki Transformator                                                            

Muzeum Architektury we Wrocławiu, sobota, 15 maja, od godz. 21:00 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież