Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Damian Chrobak
czwartek, 15 kwietnia 2021

Damian Chrobak
środa, 12 maja 2010 17:12    Drukuj Email

– „Londyn - miasto w Anglii"

damian-chrobak---200Wystawa czarno-białej fotografii miejskiej Damiana Chrobaka, który od kilku lat z humorem i wnikliwością dokumentuje miasto w którym mieszka i pracuje.  Fotografując ulice Londynu stara się uchwycić codzienność, bo to ona, jak twierdzi „otacza nas przez większość naszego czasu, tymczasem ledwo ją zauważamy". Ponad czterdzieści prezentowanych na wystawie zdjęć przedstawia  zwykłych ludzi w zwykłych sytuacjach. Jednak fotograf tropi miejskie sytuacje z instynktem decydującego momentu, co powoduje że w obiektywie fotografa te "zwykłe" momenty stają się zabawne, groteskowe, surrealistyczne czy też nieprawdopodobne.

Damian Chrobak, ur. 1977 r. w Jastrzębiu mieszka w Londynie od 2004. Fotografią zainteresował się jeszcze przed wyjazdem, w 2003 roku. Przez pewien czas studiował w warszawskiej Akademii Fotografii, którą jednak porzucił będąc przekonany, że to właśnie doświadczenie w fotografowaniu na ulicy nauczy go więcej, niż najlepsza szkoła. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych i publikował fotografie w prasie w Anglii. Oprócz „street photography" ma w swoim dorobku zdjęcia wielu koncertów polskich artystów w Londynie. Damian Chrobak został przyjęty do Okręgu Warszawskiego ZPAF w styczniu tego roku.  Wystawa w "Starej Galerii" jest pierwszą obszerną prezentacją jego fotografii w Polsce. Więcej zdjęć i informacji na stronie autorskiej www.damianchrobak.com.


Stara Galeria ZPAF, Warszawa, pl. Zamkowy 8,
wystawa czynna od 15 maja do 4 czerwca

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież