Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Jojo Darski - „Wielostronne poglądy ”
środa, 21 kwietnia 2021

Jojo Darski - „Wielostronne poglądy ”
poniedziałek, 10 maja 2010 18:07    Drukuj Email

Ewolucja_organistyczna_darski---200chlodna20_gif---200Artysta urodził się 14 maja 1966 w Bielefeld, w Niemczech. Studiował design i malarstwo na uniwersytecie w Wuppertalu. Obecnie pracuje jako projektant identyfikacji wizualnej oraz jest wokalistą i liderem niemieckojęzycznego zespołu DARSKI. W swej twórczości artystycznej zajmuje się malarstwem oraz artystyczną fotografią cyfrową, a swoje prace artystyczne wystawia regularnie od 1995 roku. Oprócz systematycznych wystaw w różnych regionach Niemiec jego twórczość można było wielokrotnie oglądać na wystawach w Szwajcarii, Danii, Francji i w Izraelu. Wystawa w galerii ROKiS w Suwałkach jest jego pierwsza wystawą w Polsce, na której przedstawia część swojego dorobku artystycznego.

Korzenie artysty nie sięgają do Polski jak mylnie na to wskazywać by mogło jego nazwisko. Polska jednak nie jest mu obca, a poznał ją dzięki żonie, Polce, której nazwisko przejął po ślubie.

To właśnie przyroda i natura zachwycają i nie raz inspirują artystę w jego twórczości. Nic więc dziwnego, że z przyjemnością i zaangażowaniem przyjął zaproszenie galerii R0KiS na wzięcie udziału w wystawie w Suwałkach. Artyście, choć sam jeszcze tu nie był, znana jest Suwalszczyzna ze swych walorów przyrodniczych i swój udział w wystawie komentuje: „Suwałki to miasto otoczone jeziorami i lasami, pomniki przyrody i parki krajobrazowe tego regionu fascynują swym rozmiarem i pięknem. Czyż można znaleźć lepsze miejsce do zapoznania się z Organistycznym Światem Darskiego?” […]

Darski pokazuje w Suwałkach fragment twórczości abstrakcyjno-surrealnej ze swego dwudziestoletniego dorobku artystycznego. Najczęściej prace powstały w cyklach, lecz w nowych kompozycjach rozwijają się do dalszych, innych znaczeń i tworzą w ten sposób swój własny mikro- i makrokosmos.


Galeria Chłodna20, Suwałki, ul. Chłodna 20,
wystawa czynna od 14 maja do 6 lipca,

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 3 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież