Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Wojtek Wieteska
piątek, 16 kwietnia 2021

Wojtek Wieteska
piątek, 07 maja 2010 19:02    Drukuj Email

– „Żałoba narodowa. Warszawa – Kraków 10 04 – 18 04 2010”

wieteska---20010 maja mija miesiąc od katastrofy w Smoleńsku. Wobec powagi tematyki eksponowanych fotografii otwarcie wystawy nie będzie typowym wernisażem, ale spotkaniem z autorem, który zaprezentuje fotocast wzbogacony nagraniami dźwiękowymi dokonanymi podczas dni żałoby.

Trzydzieści jeden prezentowanych fotografii jest autorskim zapisem subiektywnego sposobu postrzegania żałoby narodowej i związanych z nią reakcji Polek i Polaków. Chłodny dystans spotyka się tu z bliskością emocji, a lekka dawka ocalającej ironii sąsiaduje z dosłownością łez.


WOJTEK WIETESKA

Fotograf, operator, reżyser.

Studia : wydział operatorski i realizacji tv : PWSFTviT w Łodzi

Historia sztuki : Uniwersytet Warszawski

Historia sztuki : Paryż - Sorbona

fotografuje od 1983 roku. Pobyty w Australii, Afryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w Europie, Japonii i w USA były inspiracją

do powstania indywidualnych projektów fotograficznych: „Paryż-schyłek”, „Rzeczywistość”, „Far West”, „Tokyo”, „N.Y.C. #02”, “Stacja

Warszawa”. Aktualnie pracuje nad cyklem pt. : „Polska 1986 - 2010”. Od 1993 roku zajmuje się także fotografią i realizacją filmów reklamowych.

Mieszka w Warszawie.


leica galery, Centrum Handlowe BlueCity,
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 179, poziom +1,
wystawa czynna od 10 maja

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież