Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

PHOTO PASS
wtorek, 04 maja 2010 22:06    Drukuj Email
Miesiąc Fotografii w Krakowie

photopass---200Podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie bogaty program wystaw uzupełnią wydarzenia muzyczne. Po solidnej dawce fotograficznych przeżyć zapraszamy na drugą dawkę adrenaliny lub chilloutu – tym razem muzyczną.

Związki muzyki i fotografii będą głównym tematem rozmowy towarzyszącej niedzielnemu śniadaniu w Restauracji Barka. Tytułowy „Photo pass” – karta wstępu do klubu dla tych wybrańców, którzy na koncertach stoją między sceną a barierkami, czy też zgoda zespołu na sesję zdjęciową, dla fotografa zawsze oznacza możliwość zbliżenia się do muzyki bliżej niż inni. Czym był magiczny „photo pass” dla Jasona Evansa, Vinki Petersen, Wojciecha Słoty, Rafała Masłowa, Jacka Poremby, Artura Rawicza i Marcina Bąkiewicza dowiemy się 9 maja o godz.10:00. Rozmowę prowadzi Karolina Sulej („Exclusiv”) oraz Chris Salewicz.

Podczas MFK nie zabraknie też wydarzeń czysto muzycznych. Już w trakcie trwania sekcji ShowOFF, więc przed oficjalnym rozpoczęciem Miesiąca Fotografii, w środę 5 maja zapraszamy do Miejsca na Podgórzu na koncert zespołu Letko. To muzyka, która oscyluje na pograniczu trip hopu i downtempo z elementami brzmień wczesnego 4AD.

Otwarcie pierwszych wystaw MFK 2010 zakończy piątkowa impreza w Pauzie, gdzie bawić się będziemy przy dźwiękach DJ’ów The Phantom oraz Zeppy Zep. The Phantom to producencki projekt Bartosza Kruczyńskiego, czerpiący inspiracje z atmosfery UK House. Natomiast pod pseudonimem Zeppy Zep kryje się Michał Będkowski, młody i utalentowany DJ i producent z Krakowa. Jego produkcje i sety są mocno związane z gatunkami święcącymi triumfy na brytyjskich niekomercyjnych parkietach: dub step'em i uk funky/uk house. 

Weekend otwarć zamknie koncert Budynia w Pięknym Psie w niedzielę 9 maja. Budyń to na co dzień Jacek Szymkiewicz, wokalista i gitarzysta zespołu Pogodno. Jego muzyka to brawurowa stylistyczna mieszanka (od gitarowego rocka przez r'n'b, hiphop, reggae i jazz az po folk) a osobiste, poetyckie teksty kryją w sobie prawdziwą kopalnię pomysłów.

Naszą współpracę z Front Row Heroes i Fortami Kleparz znaczą trzy koncerty: Arms and Sleepers, artyści, którzy grają fascynującą, trudną do zdefiniowania eksperymentalną muzykę, będącą połączeniem trip hopu, post rocka i elektroniki, zagrają z kolei w poniedziałek, 10 maja. Forty gościć też będą kolejne imprezy muzyczne MFK: koncert Basi Bulat oraz the Ruby Suns. Basia Bulat (koncert w czwartek 13 maja) to kanadyjska wokalistka, songwritterka i multiinstrumentalistka, przedstawicielka nurtu alternatywnego folku, jedyna artystka polskiego pochodzenia tak ceniona na zachodnim niezależnym rynku muzycznym. Za nowoczesne aranżacje jej klasycznych folkowych kompozycji odpowiedzialny jest Howard Bilerman – znany kanadyjski producent i były perkusista zespołu Arcade Fire. The Ruby Suns (koncert w środę 19 maja) to muzyczne dziecko urodzonego w Kalifornii Nowozelandczyka Ryana McPhun i stale z mieniającej się grupy współpracowników. Muzyka tego zespołu zmienia się z płyty na płytę, odzwierciedlając szeroki wachlarz wpływów. McPhun, ze swoim pochodzeniem i zamiłowaniem do podróży, czerpie z wielu gatunków muzycznych, takich jak: psychodelia lat 60-tych, polinezyjski folk, brazylijska tropicalia i współczesny, eksperymentalny pop.

W ostatnich dniach MFK zapraszamy na koncert złotego dziecka współczesnej muzyki elektronicznej, a przy okazji fotografa – Jimmy’ego Edgara do Klubu Pauza (28 maja) oraz  grupy Gówno, pastiszowego punkowego zespołu z Gdańska (29 maja).

Więcej informacji o imprezach i zaproszonych artystach warto śledzić na http://www.photomonth.com/

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież