Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Miejskie wariacje
środa, 14 kwietnia 2021

Miejskie wariacje
piątek, 30 kwietnia 2010 18:04    Drukuj Email

jolanta-grabowska---200W marcu 2010 roku 12 osób z Suwałk wyposażonych w aparaty i kamery wyruszyło - analogicznie do etnografów badających społeczności tradycyjne i kultury ludowe na wsi - do dużego miasta, Warszawy, aby odnaleźć w nim niezwykłe miejsca i ludzi, reprezentujących różne grupy społeczne - narodowe, światopoglądowe, obyczajowe, językowe.

marcin-wrobel---200Uczestnicy projektu spotkali się m.in. z: panem Ngo Van Tuong, który oprowadził po Warszawie wietnamskiej i był przewodnikiem w spotkaniach ze społecznością wietnamską; rabinem Burtem Schumanem oraz przedstawicielami Gminy Żydowskiej, którzy opowiedzieli o współczesnym żydowskim życiu w Warszawie; Jerzym Majewskim, który oprowadził po Warszawie rosyjskiej; przedstawicielami Elba Squat, którzy opowiedzieli o życiu warszawskich skłotowców.

Bywało, że uczestnicy wyprawy samodzielnie wybierali jakieś zagadnienie dotyczące wielokulturowości w mieście i podczas codziennych wędrówek uchwycili je za pomocą obiektywu kamery czy aparatu - były to np. moda, architektura, obyczajowość itp.

boguslaw-wasilewski---200Po zakończeniu wyprawy uczestnicy wrócili do Suwałk z zebranym materiałem i doświadczeniem bezpośredniego styku z różnorodnością. Dzisiaj, za pomocą fotografii, opowiadają o swej przygodzie.

Na wystawie w galerii PAcamera można zobaczyć zdjęcia pięciu osób: Jolanty Grabowskiej, Szymona Jasionowskiego, Marcina Wróbla, Bogusława Wasilewskiego i Macieja Mackiewicza.

szymon-jasionowski----200Projekt „Miejskie wariacje” zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Fundacji Miasto oraz Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki w Suwałkach.


Galeria PAcamera, Suwałki, ul. T. Noniewicza 71,
wystawa czynna od 30 kwietnia

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież