Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Wieczór z Tadeuszem Rolke w Starej Galerii ZPAF
czwartek, 15 kwietnia 2021

Wieczór z Tadeuszem Rolke w Starej Galerii ZPAF
środa, 28 kwietnia 2010 00:12    Drukuj Email

– PAMIĘĆ, MIEJSCE I FOTOGRAFIA

tu-bylismy----200fot.T_Rolke-1-----200OW ZPAF zaprasza na wieczór autorski Tadeusza Rolke. Spotkanie,  którego głównym tematem jest związek między fotografią i ukrytą w  krajobrazie pamięcią osnuty będzie wokół książki "Tu byliśmy".

Publikacja wydawnictwa fotoTAPETA, zaprojektowana jest wokół  obszernego cyklu fotograficznego, który Tadeusz Rolke realizuje od  ponad 15 lat, odwiedzając miejscowości południowo-wschodniej Polski i  zachodniej Ukrainy rejestrując miejsca i pozostałości po kulturze chasydzkiej.

Książka łączy ponad sześćdziesiąt fotografii z tekstami Simona Shama  splatającymi opis podroży w poszukiwaniu korzeni z  historią Puszczy Białowieskiej. Ważnym uzupełnieniem publikacji są  wybrane przez Tadeusza Rolke fragmenty tekstów teologa i filozofa  żydowskiego Abrama Joshuy Heschela. Ten ciąg fotografii, opisu podroży  po krajobrazie, który zawiera ślady przeszłości, oraz tekstów  mistycznych tworzy fascynujący obraz głębokich związków między  miejscem, pamięcią i fotografią. Spotkanie będzie przede wszystkim  okazją do zapoznania się z projektem fotograficznym Tadeusza Rolke,  ale także okazją do dyskusji na temat pamięci, krajobrazu i fotografii.

Spotkanie prowadzi Basia Sokołowska.

fot.T_Rolke-2----200Wieczór jest zorganizowany z okazji nagrodzenia Tadeusza Rolke złotym medalem Gloria Artis.

Na wieczorze autorskim będzie można nabyć książkę "Tu byliśmy".

Stara Galeria ZPAF, Warszawa, Plac Zamkowy 8,
poniedziałek 10 maja, godz.19.30,
wstęp wolny

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież