Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Zajawkowy weekend w Gdańsku
czwartek, 15 kwietnia 2021

Zajawkowy weekend w Gdańsku
środa, 21 kwietnia 2010 10:26    Drukuj Email

zajawka_2010_-_plakat---200Już w najbliższy weekend – 23 kwietnia -  rusza 8 edycja Festiwalu Filmów Sportów Extremalnych „Zajawka”. Oprócz właściwej, konkursowej części, Gdańska Starówka na trzy dni zamieni się w centrum widowiskowo-rekreacyjne. Gwoździem programu będzie pokaz trialu rowerowego Krystiana Herby, wielokrotnego Mistrza Polski i jednego z najbardziej utytułowanych polskich zawodników.

Głównym założeniem festiwalu jest promocja młodych  twórców oraz rozpowszechnienie ducha sportów ekstremalnych. Prace konkursowe przesyłane są z całej Polski i oceniane przez profesjonalne jury. Poza klasyfikacją ogólną sponsor wydarzenia, marka Casio Exilim, przyzna unikalną statuetkę „Exilim Extreme Award", która trafi do rąk autora najbardziej efektownego i ekstremalnego filmu.

Na potrzeby imprezy przygotowane zostanie specjalne miasteczko festiwalowe. Odwiedzający, pod okiem zawodowców, będą mogli sprawdzić się w takich dyscyplinach, jak np. wspinaczka, zabawa w kuli sferycznej, jazda na segwayach czy oddychanie przez akwalung. Podczas festiwalu odbędą się także prezentacje nurkowania, paintballu, wspinaczki wysokościowej, jazdy na rolkach i deskorolkach, pokazy sztuk walki, tańca break-dance, skoków spadochronowych, jazdy terenowej i wielu innych.

Festiwal „Zajawka” zorganizowano po raz pierwszy w 2005 roku. Przez kolejnych 7 edycji spotykał się z dużym zainteresowaniem, zarówno  pasjonatów sportów extremalnych, jak przypadkowych uczestników imprezy. W formułę na stałe wpisały się: konkurs krótkich form filmowych, konkurs fotograficzny pt. „Extremalny Gdańsk” oraz pokazy najbardziej efektownych sportów ekstremalnych.


Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na oficjalnej stronie: www.festiwalzajawka.com.pl.

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież