Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej
wtorek, 17 lipca 2018

Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej
wtorek, 30 marca 2010 01:00    Drukuj Email

logo_2010--200Program VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2010
(poprawiony)

15.04 - 20.05.2010

15.04 (czwartek)

 

godz. 18.00 – Galeria Aula (1), ul. Krakowskie Przedmieście 5: Oficjalne otwarcie VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2010  / wystawa laureatów konkursu / kurator festiwalu: Magdalena Durda-Dmitruk / (wystawa czynna do 12.05)

godz. 19.00 – Galeria Salon Akademia (2), ul. Krakowskie Przedmieście 5: otwarcie wystawy: „Dojczland ... mit freundlichen Grüßen “ [„Dojczland... z poważaniem“] / kuratorzy wystawy: Inga Schneider, Sebastien Artur Hau / (do 16.05)

Galeria Spokojna 15 ASP (3), ul. Spokojna 15: wystawa pokonkursowa VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2010 / (wystawa czynna: 15 - 25.04)

Galeria Asymetria (4), ul. Nowogrodzka 18a m. 8: Tadeusz Sumiński, „Fabryka i Forma. Fotografie zakładów przemysłowych” / kurator wystawy: Marta Przybyło / kurator galerii: Rafał Lewandowski / (wystawa czynna: 1.04 – 15.05)

ART+on Galeria Sztuki Współczesnej D.A. Rempex (5), ul. Senatorska 11 (róg Miodowej): wystawa przedaukcyjna 7. Aukcji Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej / organizatorzy: Portal Artinfo.pl i Dom Aukcyjny Rempex / kurator projektu: Lilianna Lewandowska / (wystawa czynna: 15 - 28.04)

Galeria Klimy Bocheńskiej w Fabryce Wódek (6), ul. Ząbkowska 27/31 (w Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser): „New Life. New Document“ / kuratorzy: Vladimír Birgus i Tomáš Pospěch / (wystawa czynna: 15 - 29.04)

Galeria Obok ZPAF (7), pl. Zamkowy 8: Wojtek Sienkiewicz „Autobiografia“ / kurator wystawy: Anna Wolska / (wystawa czynna do 23.04)

Galeria Wyjście Awaryjne (8), Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2: Katarzyna Kryńska „dwa na cztery” / kurator galerii: Tomasz Świtalski / (wystawa czynna: 15 - 25.04)

16.04 (piątek)

godz. 12.00 – 16.00 – Galeria Aula ASP (1), ul. Krakowskie Przedmieście 5:

Seminarium „Współczesna niemiecka fotografia“, wykłady: 

  • Bartosz Wieliński „Wszystkie kolory Niemiec - niemieckie społeczeństwo po drugiej wojnie światowej” (wykład i prowadzenie seminarium)
  • Markus Schaden „Rynek artystyczny. Niemieckie wydawnictwa fotograficzne“
  • Sebastien Hau „Problem tożsamości i zapisu emocji w niemieckiej fotografii“
  • Inga Schneider “Tendencje we współczesnej niemieckiej fotografii”
  • Oliver Kern „Nimieckie spojrzenie, o własnej fotografii“
  • Thomas Martin i Hannes Gieseler „Leben im Bild [Życie w obrazie]: Arno Fischer. Fotograf“ (wykład i film)

godz. 18.00 – Galeria Art NEW Media (9), ul. Krakowskie Przedmieście 41: otwarcie wystawy: Wolfgang Zurborn „Terra Incognita“ / kurator wystawy: Inga Schneider / dyrektor galerii: Zuzanna Sokalska / (do 10.05)

godz. 18.30 – Galeria Art NEW Media (9), ul. Krakowskie Przedmieście 41: otwarcie wystawy: Agnieszka Dellfina „What you think you became“ / dyrektor galerii: Zuzanna Sokalska / (do 10.05) 

godz. 19.00 – Galeria Stara ZPAF (10),  pl. Zamkowy 8: otwarcie wystaw: Arno Fischer „Situation Berlin 1953-1968“ / Chargesheimer „Fotografie z Kolonii“ / Oliver Kern „Deutsche Aussicht“ [„Niemiecka perspektywa“] / kurator wystaw: Inga Schneider / (do 13.05)

godz. 19.30 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (11), ul. Krakowskie Przedmieście 60a: otwarcie wystawy: Thekla Ehling „Sommerherz, später“ [„Letnie serce, później“] / kurator wystawy: Inga Schneider / (do 27.04)

godz. 20.00 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (11), ul. Krakowskie Przedmieście 60a: otwarcie wystawy: Dominika Naborowska, fotografie / (wystawa czynna: 16 - 27.04) 

godz. 20.30 – Galeria Schody, ul. Nowy Świat 39: otwarcie wystawy: "Sunriset, Sunset, Swiftly Fly the Years", młoda fotografia niemiecka / kurator wystawy: prof. Rudolf Scheafer, Burg Giebichenstein-University of Art and Design Halle / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak / (do 26.04)

17.04 (sobota)

godz. 12.00 – Fotoplastikon (13), Al. Jerozolimskie 51: otwarcie wystawy: „Zapomniane Niemcy w trójwymiarze“ / (do 19.05) 

godz. 19.30 – Galeria Refleksy (14), ul. Narbutta 40 lok.21: otwarcie wystawy: Bogdan Konopka „Fotogenia ciszy" / kurator galerii: Katarzyna Żebrowska /  (do 16.05) 

19.04 (poniedziałek)

godz. 18.00 – Galeria EAF (15), ul. Mokotowska 4/6: otwarcie wystawy: Robert Rajner „Teatr Szwalnia“ / (wystawa czynna do 16.05)

20.04 (wtorek)

godz. 19.00 – 11 Listopada LOKAL 3 (16), ul. 11 Listopada 22: otwarcie wystawy: Zorka Project: Monika Bereżecka, Monika Redzisz „Drag Queen“ / (do 10.05)

21.04 (środa)

godz. 18.00 – Ośrodka KARTA (17), ul. Narbutta 29: otwarcie wystawy: „NIEGASNĄCE. Portrety kobiece z kolekcji Archiwum Fotografii Ośrodka KARTA” / wybór zdjęć: Agnieszka Kaczmarska, Agata Witerska / kurator wystawy: Helena Sienkiewicz / (do 20.05)

22.04 (czwartek)

godz. 18.00 – Galeria Asymetria (4), ul. Nowogrodzka 18a m.8: prelekcja Jerzego Lewczyńskiego o  Wilhelmie van Blandowskim / kurator galerii: Rafał Lewandowski

godz. 19.00 – Galeria Artinfo.pl w Fabryce Trzciny (18), ul. Otwocka 14: otwarcie wystawy: Jerzy Boniński „Martwe natury“;  Mariusz Gajewski, nowe prace / (do 5.05) 

23.04 (piątek)

godz. 12.00 - 14.00 – Galeria Aula ASP (1), ul. Krakowskie Przedmieście 5: warsztaty z Wolfgangiem Zurbornem

26.04 (poniedziałek)

godz. 17.00 – Fundacja Archeologia Fotografii (19), ul. Nowogrodzka 18a m.8: „Czytanie Dłubaka“ / prowadzenie: Dominik Kurylek, Maciej Szymanowicz

godz. 18.00 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (11), ul. Krakowskie Przedmieście 60a: Komentarz do filmu "Gyumri" Jany Szewczykowej, wykład dr Sławomira Sikory (Instytut Etnografii i Antropologii Kulturalnej UW)

Galeria Wyjście Awaryjne (8), Staromiejski Dom Kultury Rynek Starego Miasta 2: otwarcie wystawy:

Aleksandra Chrapowicka „Pocztówki z wakacji“ / kurator galerii: Tomek Świtalski / (wystawa czynna: 26.04-4.05)

27.04 (wtorek)

godz. 18.00 – Sala Kinowa ASP (20), Krakowskie Przedmieście 5: „Rejestracja natury w fotografii i w filmie animowanym“, wykład dr Aleksandry Chrapowickiej (PWSFTViT, Łódź)

godz. 19.00 – Galeria Spokojna 15 ASP (3), ul Spokojna 15: otwarcie wystawy: Zofia Rydet, ”Nieskończoność dalekich dróg. Ocalić od zapomnienia“ / kuratorzy wystawy: Andrzej Różycki i Maria Sokół-Augustyńska / (do 8.05)

28.04 (środa)

godz. 18.00 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (11), ul. Krakowskie Przedmieście 60a: otwarcie wystawy: „Dyplomanci profesora Wojciecha Prażmowskiego: Iza Zdziebko, Grzegorz Mart, Joanna Chudy” / (do 12.05)

godz. 18.30 –  Galeria Obok ZPAF (7), pl. Zamkowy 8: otwarcie wystawy: Patryk Karbowski „Graniczna 4“ / kurator galerii: Anna Wolska / (do 21.05)

godz. 19.00 – ART+on Galeria Sztuki Współczesnej D.A. Rempex (5), ul. Senatorska 11 (róg Miodowej): 7. Aukcja Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej / organizatorzy: Portal Artinfo.pl oraz Dom Aukcyjny Rempex / kurator projektu: Lilianna Lewandowska

godz. 19.30 – Galeria Schody (12), ul.Nowy Świat 39: otwarcie wystawy: Młoda fotografia slowacka „Telo po slovensky“ [„Ciało po słowacku“]; Miroslava Majorošová, Matej Opáleny, Filip Jurkovic, Petra Cepkova, Tereza Golasova, Jana Sturdikova, Martin Kicka, Juraj Sasak, Michal Simonfy, Lenka Sukenikova,  Rovňak, Juraj Valica / kuratorzy wystawy: Bohunka Koklesová, Václav Macek / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak / (do 9.05)

godz. 20.00 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (11), ul. Krakowskie Przedmieście 60a: otwarcie wystawy: ”12”, otwarcie wystawy fotografii studentów piątego roku Sztuki Mediów ASP w Warszawie: Marcin Burbo, Aleksandra Dziedzic, Krzysztof Goliński, Agnieszka Jaźwińska, Jakub Kercz, Grzegorz Norberciak, Jan Przybyszewski, Jacek Sadecki, Marta Szamburska, Michał Wielowiejski, Maja Zembrzuska, Agnieszka Ziobro / koordynator projektu: Agnieszka Ziobro / (do 12.05)

5.05 (środa)

godz. 19.00 – ART+on Galeria Sztuki Współczesnej D.A. Rempex (5), ul. Senatorska 11 (róg Miodowej): otwarcie wystawy: „Kolor. Eustachy Kossakowski“ / kurator wystawy: Marika Kuźmicz / (do 26.05)

godz. 20.00 – Galeria Delfiny (21), ul. J. Smulikowskiego 10 lok. 2: otwarcie wystawy: Ewa Miazek, „Codzienność Nepal“ / kuratorki galerii: Delfina Krasicka i Anna Trochim / (do 20.05)

Galeria Wyjście Awaryjne (8), Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2: otwarcie wystawy: Karma Fryc „Mordobicie“ / kurator galerii: Tomek Świtalski / (wystawa czynna: 5 -16.05)

6.05 (czwartek)

godz. 18.00 – Muzeum Ziemi PAN (22), al. Na Skarpie 27: otwarcie wystawy: Izabela Jaroszewska „Islandia” / dyrektor Muzeum: dr Ryszard Szczęsny / (do 6.06)

7.05 (piątek)

godz. 18.00 – Galeria Steel Forest (23), Stara Papiernia, ul. Wojska Polskiego 3, Konstancin Jeziorna: otwarcie wystawy: Janusz Kokot „Uganda, Uganda“ / kurator galerii: Jolanta Janda / (do 20.05)

godz. 18.30 – Centrum Łowicka (24), ul. Łowicka 21: otwarcie wystawy: „Minotaury na torach” / kurator wystawy: Helena Sienkiewicz  / dyrektor  Centrum: Katarzyna Hagmajer / (do 20.05)

godz. 19.00 – Galeria Milano (25), ul. Waszyngtona 2a: otwarcie wystawy: Jan Jakub Wyganowski „W-wa“, fotografie / dyrektor galerii: Elżbieta Kochanek van Dijk / (do 13.05)

godz. 19.30 – Polski Salon Sztuki Galeria ZG ZPAP (26), ul. Lubelska 30/32: otwarcie wystawy: „Decentryzm“ / kurator wystawy: Dorota Łacek Gorczyca / współpraca Galeria Fotografii MCK, Ostrowiec Świętokrzyski / (do 28.05)

10.05 (poniedziałek)

godz. 17.30 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (11), ul. Krakowskie Przedmieście 60a: „Historie fotografii polskiej 1839-2009”, promocja książki dr Adama Mazura (CSW Zamek Ujazdowski)

godz. 18.00 – Galeria XX1 (27),  al. Jana Pawła II 36: otwarcie wystawy: Agata Zbylut „W sztuce marzenia się spełniają, ale nie wszystkim“ / kurator wystawy: Eulalia Domanowska / (do 2.06)

godz. 19.00 – Galeria Spokojna 15 ASP (3), ul Spokojna 15: otwarcie wystawy: „Fotografia artystyczna dwudziestolecia międzywojennego: Zofia Chomętowska, Anatol Węcławski, Jan Bułhak, Klemens Składanek, Marian Dederko, Bolesław Gardulski“ / kurator wystawy: Magdalena Durda-Dmitruk / współpraca: media art gallery / (do 20.05)

11.05 (wtorek)

godz. 19.00 – Galeria Schody (12), ul. Nowy Świat 39: otwarcie wystawy: Maciej Błoński, nowe fotografie / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak / (do 16.05)

14.05 (piątek)

godz. 18.00 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (11), ul. Krakowskie Przedmieście 60a: otwarcie wystawy: Hieronim Neumann „Zoopraxiscope“; Piotr Wołyński „W cztery oczy” / kurator wystawy: Mariusz Dąbrowski / współpraca: media art gallery / (do 28.05)

15.05 (sobota)

godz. 18.00 – Galeria Stara ZPAF (10), pl. Zamkowy 8: otwarcie wystawy: Damian Chrobak „Londyn – miasto w Anglii“/ (do 3.06)

godz. 19.00 – Galeria Schody (12), ul.Nowy Świat 39: spotkanie autorskie z Maciejem Błońskim (PWSFTViT, Łodź) / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak

17.05 (poniedziałek)

godz. 18.00 – Galeria Wyjście Awaryjne (8), Staromiejski Dom Kultury Rynek Starego Miasta 2: finisaż wystaw: Katarzyna Kryńska, Karma Fryc i Aleksandra Chrapowicka / kurator galerii: Tomasz Świtalski

godz. 19.00 – Galeria Leto (28), ul. Hoża 9c: otwarcie wystawy: Maurycy Gomulicki „Minimal Fetish“ / kurator wystawy: Adam Mazur / kurator galerii: Marta Kołakowska / (do 16.06)

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież