Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Akademia fotoreportażu
środa, 12 maja 2021

Akademia fotoreportażu
wtorek, 23 marca 2010 19:40    Drukuj Email

Nauczymy Cię myśleć całościowo – II edycja Akademii fotoreportażu

Zobacz większe!Pod hasłem „Nauczymy Cię myśleć całościowo” członkowie stowarzyszenia Sputnik Photos, pod kierunkiem Andrzeja Zygmuntowicza przez blisko cztery miesiące będą nadzorować prace nad materiałem do autorskiego albumu fotograficznego każdego z uczestników Akademii fotoreportażu.

Akademia fotoreportażu to warsztaty, na które składa się 85 godzin zajęć zarówno teoretycznych i praktycznych oraz dwudniowy plener w okresie kwiecień-czerwiec 2010. Warunkiem ukończenia kursu jest przygotowanie materiału fotograficznego, który może składać się na wydanie autorskiego albumu fotograficznego.

Program zajęć obejmuje teorię, estetykę i historię fotoreportażu (prowadzone przez Andrzeja Zygmuntowicza) oraz warsztat fotoreportażu (prowadzony m. in. przez Adama Pańczuka, Agnieszkę Rayss, Jana Brykczyńskiego - członków Sputnik Photos oraz Adama Lacha i Monikę Szewczyk z agencji NAPO Images). Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele (5 zjazdów w Warszawie) oraz podczas jednego pleneru.

Warsztaty skierowane są do osób, które sprawnie posługują się własnym aparatem fotograficznym (dobrze opanowana instrukcja obsługi, przeczytana ze zrozumieniem i sprawdzeniem w praktyce tego co w niej napisane). Pożądane jest też posiadanie komputera i posługiwanie się jednym z programów do obróbki zdjęć (np.: Photoshop Elements, GIMP lub podobnym).

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 kwietnia na formularzu zgłoszeniowym pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem “akademia foto”. Pierwsze zajęcia już 10 i 11 kwietnia.

Organizatorem Akademii jest Fundacja Szkolnictwo Dziennikarskie działająca przy Instytucie Dziennikarstwa UW. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy na stronie www.fotoreportaz.org.pl, tel. (22) 55 20 293, 0 502 825 492. 


Partner: targi Film Video Foto 2010, f5-ksiegarnia.pl

Patronat medialny: PDF, miesięcznik Foto, swiatobrazu.pl, radio PIN, wydawca.com.pl, empikfoto.pl.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież