Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej
piątek, 20 lipca 2018

Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej
czwartek, 18 marca 2010 20:51    Drukuj Email

logo_2010--200Program VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2010
15.04 - 20.05.2010

15.04 (czwartek)

godz. 18.00 – Oficjalne otwarcie VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2010 / wystawa laureatów konkursu / kurator festiwalu: Magdalena Durda-Dmitruk / (wystawa czynna do 16.05)
Galeria Aula ul. Krakowskie Przedmieście 5

godz. 19.00 – „Dojczland ... mit freundlichen Grussen“ / kuratorzy wystawy: Inga Schneider, Sebastien Artur Hau / wystawa czynna do 16.05
Galeria Salon Akademia, ul. Krakowskie Przedmieście 5

Wystawa pokonkursowa VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2010 / (wystawa czynna w dniach 15-25.04)
Galeria Spokojna 15 ASP (d. Sztuki Mediów), ul Spokojna 15

Tadeusz Sumiński, „Fabryka i Forma. Fotografie zakładów przemysłowych” / kurator wystawy: Marta Przybyło / kurator galerii: Rafał Lewandowski / (wystawa czynna w dniach 1.04-15.05)
Galeria Asymetria, ul. Nowogrodzka 18a m.8

Wystawa przedaukcyjna 7. Aukcji Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej / organizatorzy: Portal Artinfo.pl oraz Dom Aukcyjny Rempex / kurator projektu: Lilianna Lewandowska / (wystawa czynna w dniach 15-28.04)
ART+on Galeria Sztuki Współczesnej D.A. Rempex, ul. Senatorska 11 (róg Miodowej)

 „New Life. New Document“/ kuratorzy: Vladimir Birgus i Tomas Pospech / (wystawa czynna w dniach 14-29.04)
Galeria Klimy Bocheńskiej w Fabryce Wódek, ul. Ząbkowska 27/31 (w Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser")

 Katarzyna Kryńska „dwa na cztery” / kurator galerii: Tomasz Świtalski / (wystawa czynna w dniach 15-25.04) Galeria Wyjście Awaryjne, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2:

16.04 (Piątek)

godz.11.00-16.00 – Seminarium: współczesna niemiecka fotografia, Galeria Aula ASP, ul. Krakowskie Przedmieście 5

Wykłady:

Simone Klein „Powojenna niemiecka fotografia“

Markus Schaden „Niemieckie wydawnictwa fotograficzne“

Sebastien Hau „Problem tożsamości i zapisu emocji w niemieckiej fotografii“

Oliver Kern, „O swojej twórczości w kontekście niemieckiej tożsamości“

Thomas Martin i Hannes Gieseler „ Leben im Bild: Arno Fischer. Fotograf“

godz. 16.00 – Projekcja filmu Thomasa Martina i Hannesa Gieselera o Arno Fischerze, Galeria Aula ASP, ul. Krakowskie Przedmieście 5

godz. 18.00 – Wolfgang Zurborn „Terra Incognita“ / kurator wystawy: Inga Schneider / dyrektor galerii: Zuzanna Sokalska / (wystawa czynna do 10.05)
Galeria Art NEW media, ul. Krakowskie Przedmieście 41

godz. 19.00 –Agnieszka Dellfina „What you think you became“ / dyrektor galerii: Zuzanna Sokalska / (wystawa czynna do 10.05)
Galeria Art NEW media, ul. Krakowskie Przedmieście 41

godz. 18.30 –  „Sunrise, sunset, swiftly fly the years”, młoda fotografia niemiecka / kurator wystawy: prof. Rudolf Scheafer / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak / (wystawa czynna do 25.04)
Galeria Schody, ul. Nowy Świat 39

godz. 19.30 – Arno Fischer „Situation Berlin 1953-1968“ / Chargesheimer, fotografie / Oliver Kern „Deutsche Aussicht“/ kurator wystaw: Inga Schneider / (wystawa czynna do 13.05)
Galeria Stara ZPAF, pl. Zamkowy 8 

godz. 20.30 –  Thekla Ehling „Sommerherz“ / kurator wystawy: Inga Schneider Skwer – Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a

Dominika Naborowska, fotografie / (wystawa czynna do 16-27.04)
Skwer – Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a:

17.04 (sobota)

godz. 12.00 –  „Zapomniane Niemcy w trójwymiarze“ / (wystawa czynna do 19.05)
Fotoplastikon, Al. Jerozolimskie 51

godz. 19.30 –: Bogdan Konopka „Fotogenia ciszy” / kurator galerii: Katarzyna Żebrowska / (wystawa czynna do 16.05)
Galeria Refleksy, ul. Narbutta 40 lok. 21

19.04 (poniedziałek)

godz. 18.00 – Robert Rajner „Teatr Szwalnia“ / (wystawa czynna do 16.05)
Galeria EAF, ul. Mokotowska 4/6:

20.04 (wtorek)

godz. 19.00 – Pracownia 3, ul. 11 Listopada 22: Zorka Project: Monika Bereżecka, Monika Redzisz, „Drag Queen“ / (do 10.05)

21.04 (środa)

godz. 18.00 –  „NIEGASNĄCE. Portrety kobiece z kolekcji Archiwum Fotografii Ośrodka KARTA” / wybór zdjęć: Agnieszka Kaczmarska, Agata Witerska / kurator wystawy: Helena Sienkiewicz / (wystawa czynna do 20.05)
Ośrodek KARTA, ul. Narbutta 29

22.04 (czwartek)

godz. 18.00 – prelekcja Jerzego Lewczyńskiego o Wilhelmie van Blandowskim / kurator galerii: Rafał Lewandowski Galeria Asymetria, ul. Nowogrodzka 18a m.8

godz. 19.00 –  Jerzy Boniński, Mariusz Gajewski, „Martwe Natury“ / kurator wystawy: Magdalena Durda-Dmitruk / (wystawa czynna do 5.05)

Galeria Artinfo.pl w Fabryce Trzciny:

23.04 (piątek)

godz. 12.00-14.00 – Warsztaty z Wolfgangiem Zurbornem
Aula ASP, ul. Krakowskie Przedmieście 5

Wojtek Sienkiewicz „Autobiografia“ / (wystawa czynna do 23.04) / kurator wystawy: Anna Wolska
Galeria Obok ZPAF, pl. Zamkowy 8:

26.04 (poniedzialek)

godz. 17.00 –  „Czytanie Dłubaka“
Fundacja Archeologia Fotografii, ul. Nowogrodzka 18a m.8

godz. 18.00 Komentarz do filmu „Gyumri” Jany Szewczykowej, wykład dr. Sławomira Sikory (Instytut Etnografii i Antropologii Kulturalnej UW)Skwer- Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a:

Aleksandra Chrapowicka „Pocztówki z wakacji“ / kurator galerii: Tomek Świtalski / (wystawa czynna w dniach 26.04-4.05)
Galeria Wyjście Awaryjne, Staromiejski Dom Kultury Rynek Starego Miasta 2:

27.04 (wtorek)

godz. 18.00 –  „Fotografia artystyczna dwudziestolecia międzywojennego: Anatol Węcławski, Jan Bułhak, Zofia Chomętowska, Klemens Składanek, Marian Dederko, Bolesław Gardulski“ / kurator wystawy: Magdalena Durda-Dmitruk / (wystawa czynna do 10.05)
Galeria Spokojna 15 ASP (d. Sztuki Mediów), ul Spokojna 15

godz. 18.00 –  „Rejestracja natury w fotografii i w filmie animowanym“, wykład dr Aleksandry Chrapowickiej (PWSFTViT, Łódź)
Sala Kinowa ASP, Krakowskie Przedmieście 5

28.04 (środa)

godz. 18.00 –  „Dyplomanci profesora Wojciecha Prażmowskiego: Iza Zdziebko, Grzegorz Mart, Joanna Chudy” / (wystawa czynna do 12.05)
Skwer – Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a 

„Dwanaście klatek” / (wystawa czynna w dniach 28.04-12.05)
Skwer – Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a

godz. 18.30 –  Patryk Karbowski „Graniczna 4“ / kurator galerii: Anna Wolska / (wystawa czynna do 21.05)
Galeria Obok ZPAF, pl. Zamkowy 8

 

godz. 19.00 – 7. Aukcja Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej / organizatorzy: Portal Artinfo.pl oraz Dom Aukcyjny Rempex / kurator projektu: Lilianna Lewandowska
ART+on Galeria Sztuki Współczesnej D.A. Rempex, ul. Senatorska 11 (róg Miodowej)

godz. 19.30 – Młoda fotografia słowacka „Telo po slovensky“ [„Ciało po słowacku“] Miroslava Majorošová, Matej Opáleny, Filip Jurković, Petra Cepkova, Tereza Golasová , Jana Sturdikova, Martin Kička, Juraj Sasák, Michal Šimonfy, Lenka Sukenikova, Rovňak, Juraj Valica) / kurator wystawy: Bohunka Koklesová, Václav Macek / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak / (wystawa czynna do 9.05)

Galeria Schody, ul.Nowy Świat 39

5.05 (środa)

godz. 19.00 – „Kolor. Eustachy Kossakowski“ / kurator wystawy: Marika Kuźmicz / (wystawa czynnado 26.05)
ART+on Galeria Sztuki Współczesnej D.A. Rempex, ul. Senatorska 11 (róg Miodowej)

godz. 20.00 - Ewa Miazek, „Codzienność Nepal“ / kuratorki galerii: Delfina Krasicka i Anna Trochim / (wystawa czynna do 20.05)

Galeria Delfiny, ul. J. Smulikowskiego 10 lok. 2

Karma Fryc „Mordobicie“ / kurator galerii: Tomek Świtalski / (wystawa czynna w dniach 5-16.05)
Galeria Wyjście Awaryjne, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2

6.05 (czwartek)

godz. 18.00 – Izabela Jaroszewska „Islandia” / dyrektor Muzeum: dr Ryszard Szczęsny / (wystawa czynna do 6.06)

Muzeum Ziemi PAN, Al. Na Skarpie 27

7.05 (piątek)

godz. 18.30 –  Janusz Kokot „Uganda, Uganda“ / kurator galerii: Jolanta Janda / (wystawa czynna do 20.05)
Galeria Steel Forest, Stara Papiernia, ul. Wojska Polskiego 3, Konstancin Jeziorna

godz. 19.00 –Jan Jakub Wyganowski „W-wa“, fotografie / dyrektor galerii: Elżbieta Kochanek van Dijk / (wystawa czynna do 13.05) Galeria Milano, ul. Waszyngtona 2a

godz. 19.00 –  „Decentryzm“ / kurator wystawy: Dorota Łacek Gorczyca / współpraca Galeria Fotografii MCK, Ostrowiec Świętokrzyski / (wystawa czynna do 28.05)

Polski Salon Sztuki Galeria ZG ZPAP, ul. Lubelska 30/32

8.05 (sobota)

godz. 18.00 – „Minotaury na torach” / kurator wystawy: Helena Sienkiewicz / dyrektor Centrum: Katarzyna Hagmajer / (wystawa czynna do 20.05)

Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21

10.05 (poniedziałek)

godz. 18.00 – Agata Zbylut „W sztuce marzenia się spełniają, ale nie wszystkim“ / kurator wystawy: Eulalia Domanowska / (wystawa czynnado 2.06)

Galeria XX1, Al. Jana Pawła II 36

godz. 17.30 –  „Historie fotografii polskiej 1839-2009”, promocja książki dr. Adama Mazura (CSW Zamek Ujazdowski)

Skwer – Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a

godz. 19.00 – Maciej Błoński, nowe fotografie / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak / (wystawa czynna do 16.05)

Galeria Schody, ul. Nowy Świat 39

11.05 (wtorek)

godz. 18.00 –  Zofia Rydet, „Nieskończoność dalekich dróg. Ocalić od zapomnienia“ / kuratorzy wystawy: Andrzej Różycki i Maria Sokół-Augustyńska / (wystawa czynna do 20.05)

Galeria Spokojna 15 ASP (d. Sztuki Mediów), ul Spokojna 15

15.4   (sobota)

godz. 18.00 –  Damian Chrobak „Londyn – miasto w Anglii“/ (wystawa czynna do 3.06)

Galeria Stara ZPAF, pl. Zamkowy 8

godz. 19.00 – spotkanie autorskie z Maciejem Błońskim (PWSFTViT) / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak

Galeria Schody, ul.Nowy Świat 39

17.05 (poniedziałek)

godz. 18.00 – Katarzyna Kryńska, Karma Fryc i Aleksandra Chrapowicka, finisaż wystaw / kurator galerii: Tomasz Świtalski

Galeria Wyjście Awaryjne, Staromiejski Dom Kultury Rynek Starego Miasta 2

godz. 19.00 – Maurycy Gomulicki, „Minimal fetish“ / kurator wystawy: Adam Mazur / kurator galerii: Marta Kołakowska / (wystawa czynna do 16.06)

Galeria Leto, ul. Hoża 9c

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 2 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież