Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Czarne morze betonu …
czwartek, 15 kwietnia 2021

Czarne morze betonu …
wtorek, 16 marca 2010 21:47    Drukuj Email
Rafał Milach – „Czarne morze betonu / Black Sea of Concrete

tafal-milach---200Pierwsze, co rzuca się w oczy to beton. Kilometry szarych bloków, czasem pomalowane na żółto-niebiesko, narodowe kolory Ukrainy. Od razu czujesz sowiecką przeszłość. Wygląda to surrealistycznie. Nie pasuje do pięknego pejzażu, który otacza to miejsce. Przemysłowe zony i złomowiska nie przypominają harmonii między człowiekiem i naturą. Człowiek brutalnie zmienił tutejszy pejzaż. Morze Czarne stało się dla mnie ilustracją współczesnej Ukrainy. Od Pomarańczowej Rewolucji upłynęło 5 lat, a kraj pogrąża się w coraz większym chaosie, pogłębiony dodatkowo kryzysem ekonomicznym. Młoda demokracja, która wyzwoliła się spod rosyjskich wpływów wciąż nie może uwolnić się od sowieckiej przeszłości.

Rafał Milach

Rafał Milach urodzony w Gliwicach (1978). Po zakończeniu studiów na wydziale grafiki ASP w Katowicach (2002) oraz Instytucie Twórczej Fotografii w Czeskiej Opawie (2003) przenosi się do Warszawy gdzie współpracuje z czołowymi polskimi tygodnikami Newsweek Polska, Przekrój i Polityka.


Yours Gallery, Warszawa, Krakowskie Przedmieście 33,
wystawa czynna od 18 marca do 16 maja

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież