Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Agata Szymczak-Barys – „Czy Ona to ja?”
sobota, 15 maja 2021

Agata Szymczak-Barys – „Czy Ona to ja?”
piątek, 05 marca 2010 19:27    Drukuj Email

WYSTAWA-(13)_200WYSTAWA-(16)_200„Czy Ona to ja?”- taki tytuł nosi wystawa fotografii o tematyce kobiecej, stworzonych przez młodą artystkę Agatę Szymczak-Barys. Pierwszym pretekstem do ich powstania były kobiece kompleksy. 8 marca, w ramach wieczoru „Kobieca Grawitacja", odbędzie się wernisaż wystawy. Spotkanie, ze względu na wyjątkowo kobiecą datę, będzie celebracją piękna, uroku i radości, jakie płyną z bycia kobietą.

„Czy Ona to ja?”, czyli jak trudno uwierzyć we własne piękno bez retuszu

Tytuł „Czy Ona to ja?” nawiązuje do pytań stawianych sobie przez miliony kobiet na całym świecie - czy twarze spoglądające z okładek modowych magazynów są naturalne i naturalnie piękne czy to tylko zasługa doskonałej obróbki zdjęć?

Inspiracją do powstania kilkunastu kobiecych sesji była garść zdjęć, które autorka zrobiła swoim koleżankom w przypadkowych sytuacjach, bez specjalnych przygotowań -  profesjonalnego makijażu czy uczesania. Dziewczyny nie mogły uwierzyć, że naprawdę tak pięknie wyglądają bez charakteryzacji, scenografii, sztucznego oświetlenia czy w końcu obróbki komputerowej. Wtedy po raz pierwszy padło pytanie : Czy Ona to ja?

Aby udowodnić, że właśnie takimi są na co dzień autorka sfotografowała je kolejny raz, nadal bez retuszu, nadal bez profesjonalnego makijażu. Zaproponowała też taką formę innym modelkom. Efekt? Wciąż ten sam - piękne, naturalne kobiety. Naturalnie piękne zdjęcia.

Na przełomie dwóch lat powstawał materiał do wystawy „Czy Ona to ja?”

WYSTAWA-(7)_200Agata Szymczak-Barys

WYSTAWA-(3)_200Zajmuje się fotografią od kilku lat, samodzielnie ucząc sie warsztatu, technik, światła. Wciąż trudno jest Jej użyć określenia „profesjonalizm" w stosunku do swoich prac. Z czasem jednak zaczęła nabierać pewności, że fascynacja, hobby, sposób na spędzanie wolnego czasu stanie się ostatecznie  esencją Jej życia.

Na co dzień pracuje jako dziennikarz telewizyjny. Dzięki wieloletniej pracy przy tworzeniu ruchomych obrazów doskonale wyczuwa odpowiedni moment, by nacisnąć spust migawki, aby zatrzymać świat w idealnym momencie. Wystawa „Czy Ona to ja?” jest dla autorki fotograficznym debiutem, kolejnym przełomem w Jej życiu.

Tak, jak modelki ze zdjęć nie mogły uwierzyć we własne piękno, tak ja przez wiele lat nie mogłam się odważyć na wystawienie swoich prac. Dużo czasu zajęło mi zbudowanie wiary w to, co robię – mówi fotografka i dodaje – Chciałabym, abyśmy my, wszystkie kobiety, bardziej ufały sobie samym...

KOBIECA GRAWITACJA, czyli wieczór z Dniem Kobiet bez kompleksów zorganizowany w wenusjańskim stylu, podczas którego zaplanowano:

  • Wernisaż wystawy fotografii Agaty Szymczak „Czy Ona to ja?”
  • Możliwość wygrania sesji zdjęciowej w wykonaniu autorki wystawy
  • Spotkanie z kobiecą literaturą
  • Coś dla kobiecego ciała

WYSTAWA-(20)_-200WYSTAWA-(17)_200Klubokawiarnia Grawitacja, Warszawa, ul. Browarna 6,
8 marca, godzina19.00, wstęp wolny.

Marsjanie także mile widziani.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 6 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież