Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
niedziela, 18 kwietnia 2021

BERLIN
środa, 24 lutego 2010 21:14    Drukuj Email
Wystawa Fotoklubu Szczecin „Berlin”

Berlin--fot.JolantaSzablowska-----200Margaryna, czekolada z orzechami, proszek do prania, sezonowe przeceny i tanie zakupy  w Aldiku. Tak przez wiele lat kojarzył nam się Berlin. Miejsce jednodniowych wypadów, buszowania za okazjami w domach towarowych, ewentualnie krótka wizyta w Pergamon Museum, lub na wieży telewizyjnej.

Od tego czasu, prawie niezauważalnie… miasto przeszło metamorfozę, która całkowicie zmieniła jego oblicze. Berlin kwitnie i rozwija się jak nigdy dotąd. Ponad 150 teatrów, 175 muzeów, 300 galerii, 250 bibliotek i 130 kin. Kultura emanuje zewsząd w tym mieście. Przybysza zaskakuje nowoczesna architektura, uprzejmi mieszkańcy, a także przepiękna, imponująco  zagospodarowana architektonicznie przestrzeń rozpościerająca się wzdłuż rzeki Szprewy, malowniczo wijącej się pomiędzy wyspami w centrum miasta.

Popołudnie w Berlinie to naprawdę dobrze spędzony czas. Niemiecki kelner, w polskiej restauracji w centrum Berlina „postdrafia" nas po Polsku i pyta „jak się państfu podoba in Berlin, może kafe ... ?".

Czas płynie leniwie, w stylu naprawdę europejskim, można do woli delektować się doznaniami z „wielkiego świata”. Rozmach i kameralność, otwartość i luz, oczarowanie, zaskoczenie, zderzenie wielu kultur, tłumy turystów z całego świata. Świetne miejsce na weekend i nie tylko, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Ta prawdziwie europejska stolica  – stała się natchnieniem, inspiracją dla fotografów Członków Fotoklubu Szczecin, którzy patrząc na Berlin  poprzez obiektywy swoich aparatów, zatrzymali w kadrze fragmenty miasta, rozmach architektury, momenty, ulotne chwile, swoje wrażenia i emocje.

Na wystawę składa się 28 barwnych fotografii, autorami których są członkowie Fotoklubu Szczecin http://www.fotoklub.szczecin.pl/ - Danuta Kotula-Krajewska, Jolanta Szabłowska, Krzysztof Ciesielski, Marek Grum, Irek Kwaśniewski, Artur Magdziarz, Paweł Myśliński i Sławomir Stępień.

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Galeria Drugiego Planu, Rybnik, ul. 1 Maja 95, wystawa czynna od 5 marca,  http://www.dkchwalowice.pl/


[zdjecie] Berlin, fot. Jolanta Szabłowska

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież