Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
poniedziałek, 17 maja 2021

Ku nirwanie
piątek, 19 lutego 2010 23:08    Drukuj Email
Fot. Maciej KaczyńskiPokaz multimedialny Stefana Wojneckiego – „Ku nirwanie”

Na kłębach dymu, które zasnują jedną z zamkowych sal, zostanie wyświetlona autorska animacja komputerowa. Publiczność przebywająca we wnętrzu znajdzie się w środku dynamicznego, trójwymiarowego obrazu. Po głównej części pokazu widzowie będą mogli samodzielnie eksplorować tajemniczą przestrzeń oraz fotografować powstałe, niezwykłe obrazy.

Pokaz odbędzie się w ramach jubileuszu 80-lecia artysty.

Stefan Wojnecki (1929) ukończył fizykę na UAM. Fotograf i teoretyk fotografii, kurator. Twórca zaliczany do fotograficznej neoawangardy. Debiutował w 1959 roku na wystawie w PTF. Początkowo interesował się aspektem techniczno-naukowym fotografii. Od 1971 r. jest członkiem ZPAF, piastował najwyższe funkcje w polskim ruchu fotograficznym. Inicjator studiów wyższych na kierunku fotografia w polskim szkolnictwie artystycznym. Pierwszy w Polsce profesor tytularny z dyscypliny artystycznej fotografia. Od 1978 r. pracuje w ASP w Poznaniu.


Sala Wielka CK Zamek, Poznań, ul. Św. Marcin 80/82,
25 lutego, godzina 18:00, wstęp wolny

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież