Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium „W pościeli"
poniedziałek, 17 maja 2021

„W pościeli"
wtorek, 09 lutego 2010 20:58    Drukuj Email

W pościeli – K. ZaleskiFotograficzne Walentynki w Złotych Tarasach „W pościeli"

pod patronatem merytorycznym Okręgu Warszawskiego ZPAF

„W pościeli" - wystawa fotograficzna

Złote Tarasy - Warszawa, ul. Złota 59, Poziom 1, przy fontannie

Wernisaż: Niedziela, 14 lutego g.16.

Wystawa czynna codziennie 14 – 26 luty 2010. g.10 - 20


w_poscieli_B_SkarzynskaBielańska Grupa Fotograficzna i Złote Tarasy, zapraszają na wystawę pt. „W pościeli". Dla autorów wystawy pościel przede wszystkim miejsce osobiste i intymne, w którym spędzamy niebagatelną, bo jedną trzecią swojego życia. „Wylegiwanie się to sztuka", „Polski facet w szwedzkiej pościeli",„Mówię do niej idź spać!", „Od 3 miesięcy śpimy z mężem w pościeli wełnianej" to tylko niektóre z realizacji, które w zabawny, niekonwencjonalny sposób przedstawiaja pościelowe sytuacje. Fotografie wykonane są w różnych stylistykach i technikach: od fotografii otworkowej, przez średnioformatowe klisze, klasyczną fotografię czarno-białą, cyfrę po eksperymentalne skany.

W pościeli – M. LejaAutorzy wystawy to Adam Piechnat, Agnieszka Galas, Aleksandra Duralska, Anna Borys, Barbara Skarzyńska-Kamińska, David Rojkowski, Elżbieta Galas, Krzysztof Zaleski, Magdalena Wdowicz-Wierzbowska, Maja Fabczak, Marcin Łazicki, Małgorzata Brus, Michał Leja, Mirosława Kowalczuk, Paulina Jaśkowska, Paulina Michasiewicz-Suchocka

Podczas wernisażu będzie ogłoszony otwarty konkurs fotograficzny Złotych Tarasów pt. „Uchwyć miasto. Stwórz unikalny portret Warszawy", zorganizowany we współpracy z OW ZPAF.

Wystawa „W pościeli" zorganizowana jest przez Złote Tarasy w Warszawie pod patronatem merytorycznym OW ZPAF.

W pościeli – P. JaskowskaSponsorem wystawy jest Epson Polska, patronem wystawy jest Nikon Polska.

Patronat medialny objęli Antyradio. miesięcznik Foto, portalu fotopolis.pl orazTVN Warszawa.

Bielańska Grupa Fotograficzna to kilkanaścioro absolwentów Studium Fotografii ZPAF oraz innych szkół i kursów fotograficznych, spotykających się od ponad roku raz w miesiącu na Bielanach w celu fotografowania, dyskutowania o fotografii, przygotowywania projektów i wystaw fotograficznych. Członkowie grupy mają za sobą wystawy zbiorowe i indywidualne. Fotografuja różnym technikami i reprezentują odmienne wrażliwości. Animatorką grupy i kuratorką wystawy jest Basia Sokołowska, artystka, fotografka, edukatorka, felietonistka i recenzentka.

W pościeli – P. MichasiewiczZłote Tarasy to wielofunkcyjny kompleks handlowo-biurowy zlokalizowany w samym sercu Warszawy. Jego symbolem jest pofalowany szklany dach o powierzchni 1 hektara. Kaskadowo rozmieszczone tarasy obejmują dwa place miejskie - wewnętrzny z fontanną oraz zewnętrzny. Pięć poziomów centrum mieści 200 marek handlowych, kilkadziesiąt restauracji i kawiarni, kluby muzyczne, kino, fitness klub oraz szereg punktów usługowych. Centrum angażuje się także w liczne przedsięwzięcia artystyczne m.in. z zakresu fotografii. W 2009 roku Złote Tarasy były organizatorem wystawy Word Press Photo, która będzie gościć w centrum jeszcze przez dwa lata. Złote Tarasy są jednym z najbardziej popularnych miejsc spotkań warszawiaków i turystów. W ciągu roku odwiedza je około 20 mln ludzi.

W pościeli – A. BorysOkręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików jest odddziałem ogólnopolskiego stowarzyszenia fotograficznego. Założony został w 1947 roku z misją integracji środowiska fotograficznego, propagowania fotografii jako dziedziny sztuki, ochrony dorobku fotografii polskiej i wspierania jej rozwoju. Obecny zakres działań OW ZPAF to organizowanie wystaw fotograficznych w Starej Galerii ZPAF, Galerii Obok ZPAF oraz projektów zewnętrzych; edukacja w formie dwuletniego Studium Fotografii ZPAF i Programów Edukacyjnych, organizowanie aukcji i konkursów fotograficznych, wydawnictwa fotograficzne, ochrona praw autorskich i integrowanie środowiska przez organizowanie wieczorów autorskich, plenerów fotograficznych i spotkań środowiskowych. Siedziba OW ZPAF mieści się przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie.


W pościeli – M. ŁazickiFotograficzne Walentynki w Złotych Tarasach „W pościeli"

pod patronatem merytorycznym Okręgu Warszawskiego ZPAF

„W pościeli" - wystawa fotograficzna

Złote Tarasy - Warszawa, ul. Złota 59, Poziom 1, przy fontannie

Wernisaż: Niedziela, 14 lutego g.16.

Wystawa czynna codziennie 14 – 26 luty 2010, g.10 - 20


Dodatkowe informacje:
Basia Sokołowska,
t. 0603 064 144,
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 3 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież