Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Wystawa poplenerowa „Izery”
sobota, 08 maja 2021

Wystawa poplenerowa „Izery”
poniedziałek, 01 lutego 2010 19:08    Drukuj Email

tomasz_walow--200Od 1 do 4 października w Chatce Górzystów, nad Świeradowem Zdrój, odbył sie Pierwszy ogólnopolski i europejski plener fotograficzny LTFu. Tematem przewodnim były izerskie torfowiska jesienią. W plenerze wzięły udział osoby z Wrocławia, Zielonej Góry, Broniszowa, Nindorfu.

Plener został zorganizowany w pełnej uroku Chatce Górzystów położonej na Hali Izerskiej. Jest to jedyny budynek ocalały z istniejącej tutaj kiedyś osady Gross-Iser. Schronisko położone jest na izerskich torfowiskach. Bez wątpienia można to miejsce nazwać samotnym okrętem na największych torfowiskach w tej części Europy.

Opisując to magiczne miejsce, nie można nie wspomnieć o cudownej sali kominkowej. Właśnie tam uczestnicy pleneru spędzali wieczory, snując opowieści oraz wspólnie śpiewając. Aby móc lepiej wyobrazić sobie urok tego miejsca należy wiedzieć, iż po dziś dzień chatka nie ma podłączenia do linii energetycznej.

W czasie całego pleneru atmosfera była niesamowita. Wszyscy uczestnicy spędzili go niewątpliwie w dobrym nastroju. Na tę atmosferę wpływ mieli sami zgromadzeni uczestnicy, na których działała magia miejsca. Nie można jednak zapomnieć również o wybornych i jedynych w swoim rodzaju naleśnikach serwowanych w chatkowej kuchni. Ich smaku wprost nie da się opisać, jest to jedna z rzeczy, które trzeba w życiu samemu spróbować!

Lista uczestników:
  • Wojciech Nerad (Zielona Góra/Polska)
  • Marcin Winiewicz (Wrocław/Polska)
  • Wiesława Stasińska (Broniszów/Polska)
  • Jowita Klimkiewicz (Wrocław/Polska)
  • Agata Stasińska (Wrocław/Polska)
  • Tomasz Walów (Wrocław/Polska)
  • Szymon Lis (Wrocław/Polska)
  • Barbara Indyk (Nindorf/Niemcy)

Oficjalne otwarcie będzie miało miejsce w Galerii Projekt (na 6p Urzędu Miasta w Zielonej Górze)
w poniedziałek 8 lutego o godzinie 18:00, http://ltf.alterro.webd.pl/art.php?item=88

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież