Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Dobrzy sąsiedzi
poniedziałek, 17 maja 2021

Dobrzy sąsiedzi
środa, 20 stycznia 2010 18:59    Drukuj Email
Karolina Breguła – „Dobrzy sąsiedzi” (2007/2008/2009)

bregula-200Dobrzy Sąsiedzi to projekt, który jest realizowany od 2006 roku. W tym czasie Karolina odwiedziła osiem państw sąsiadujących z Polską, w każdym wykonując inny sąsiedzki gest, jaki zwykle robią ludzie mieszkający obok siebie w bloku. Sąsiedzi często pożyczają od siebie sól czy cukier, podlewają sobie nawzajem kwiatki czy wyprowadzają swoje psy, gdy jeden z nich jest poza domem, zapraszają się na kawę, podsłuchują się przez ścianę itd. Wszystkie te sytuacje zostały w projekcie Dobrzy Sąsiedzi przeniesione do świata ludzi zupełnie się nieznających a jednak będących sąsiadami.
Materiał z każdego z wyjazdów jest dokumentacją fotograficzną bądź wideo stworzonej przez artystkę sąsiedzkiej sytuacji.


Karolina Breguła

Ur. 1979 r. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Jest absolwentką szkoły fotograficznej GFU na Folkuniversitetet w Sztokholmie, Europejskiej Akademii Fotografii, kończy pracę nad dyplomem w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.
Jest artystką wizualną i konceptualną, tworzy fotografie, wideo, jest autorką akcji. Jej twórczość podejmuje tematy różnorodności i równości, relacji między ludźmi w dużych społecznościach oraz relacji człowieka ze sztuką miasta.
Jest laureatką III nagrody w konkursie Samsung Art Master 2007 oraz I i III nagrody w konkursie The One Minutes 2009.

Poza swoją twórczością artystyczną tworzy kampanie społeczne, wykłada fotografię w Warszawskiej Szkole Reklamy oraz prowadzi niezależną non-profitową wytwórnię płytową Kuka Records promującą młodą polską muzykę alternatywną.


galeria szara, Cieszyn, ul. Srebrna 1,

wystawa czynna od 2 do 27 lutego

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież