Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Imprezy Fotomotif Festival Olsztyn 2009 - festiwal fotografii
poniedziałek, 17 maja 2021

Fotomotif Festival Olsztyn 2009 - festiwal fotografii
wtorek, 09 czerwca 2009 12:21    Drukuj Email

Patronat: Miesięcznik FOTO

Fotografia w przestrzeni miasta

Przez tydzień – od 29 czerwca do 5 lipca – Olsztyn będzie gospodarzem interesującego wydarzenia fotograficznego.

Fotomotif Festival 2009 zagości w otwartej przestrzeni miasta i ponad nim.

Impreza, organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zostanie podzielona na dwie części.

Pierwsza z nich – od poniedziałku 29 czerwca do piątku 3 lipca – to pięć dużych prezentacji fotografii zaproszonych gości we wszystkich galeriach Miejskiego Ośrodka Kultury, ich wykłady, tematyczne plenery fotograficzne, wystawy zdjęć wykładowców oraz słuchaczy Centrum Sztuk Wizualnych MOK, oraz kończący tę część – happening - prezentacja dowolnych zdjęć Olsztynian na sznurkach rozwieszonych w przestrzeni miejskiej.

Rozstrzygnięty zostanie też konkurs, trwający od maja do czerwca o najlepsze fotografie nadesłane na Fotomotif Festival 2009

Wśród gości zaproszonych do udziału w imprezie, którrzy zaprezentują swoje prace znajdą się miedzy innymi: Jacek Poremba, Sergiusz Sachno, Janusz Kobyliński, Tomasz Pacan, Beata Rokita, Angelika "Tarantela" Cieśniarska, Marcin Kuzik, Wojtek Koykos oraz Szymon Szpitalny.
Autorem specjalnie przygotowanej na okoliczność festiwalu multimedialnej prezentacji związanej z tematem "Powietrza" będzie Antek Grzybek. W programie przewidziane są spotkania i wspólne fotografowanie z autorami.

Szczegółowy program imprezy w mieście znajduje się na stronie http://www.fotomotif.mok.olsztyn.pl/program_miasto.html

Szczególne znaczenie dla Olsztynian będzie miał także Fotomotif Konkurs, ściśle powiązany z drugą częścią festiwalu. Jego uczestnicy będą mieć szansę na niezwykle atrakcyjne nagrody takie jak: przeloty balonami, samolotami i szybowcami oraz skoki ze spadochronem. Laureatami konkursu zostaną ci, którzy nadeślą fotografie związane z tematyką „Powietrza" do 5 czerwca na adres Organizatora i zdobędą przychylność oceny jury. Werdykt ogłoszony zostanie 15 czerwca.

Druga część festiwalu - to wielki, fotograficzno-lotniczy show na lotnisku Aeroklubu na Dajtkach, zaplanowane na weekend 4 – 5 lipca.

W programie znajdą się dwie wielkie wystawy fotografii lotniczej a także przeloty balonami, skoki spadochronowe w tandemie, profesjonalne pokazy modeli latających, pokaz akrobacji grupy "Żelazny", fotografowanie z lotu ptaka z samolotów i szybowców, konkursy na najlepsze fotografie dnia oraz koncerty muzyki nowoczesnej.

Szczegóły na stronie http://www.fotomotif.mok.olsztyn.pl/program_lotnisko.html

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież