Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
poniedziałek, 17 maja 2021

Wyniki V edycji
środa, 24 czerwca 2009 02:02    Drukuj Email

Ideą naszego konkursu jest umożliwienie autorom manipulowania obrazem w stopniu dowolnym. Można zmieniać, dodawać, eliminować czy łączyć elementy. Im bardziej twórczo podejdziemy do tematu, tym większa szansa na oryginalny efekt. W każdej edycji staramy się doceniać nowe pomysły, poszukiwania ciekawych środków wyrazu.

Główne nagrodzone zdjęcie, którego autorem jest Kornel Wołodźko, przyciąga uwagę kolorystyką, bajkowym nastrojem. Trudno stwierdzić, czy więcej w tej pracy fotografii, czy malunku, czy to jeszcze zdjęcie, czy już akwarela? Ale przenikanie się technik, choćby i generowanych komputerowo, to jedna z dróg twórczych realizacji i interpretacji rzeczywistości, na które właśnie liczymy.
Praca Tomasza Ruszela prezentuje skrajnie inne emocje. Zastosowane transformacje to właściwie zlepek różnych, raczej niepozytywnych emocji. Wyrazy twarzy, gesty, krwawiąca dłoń... najmniej pasują tu stopy, ale nastrój jest czytelny, nie pozostawia obojętnym.
Dawid Petrów przedstawił scenerię bajkową. Zabawa kolorystyką nadała nowy wyraz zwykłemu miejscu, które nabrało uroczej tajemniczości i wzmocniła impresjonistyczny charakter obrazu.
Na wyróżnienie zasłużyły także i inne prezentowane zdjęcia, między innymi „Portret” autorstwa Jana Chmielowca, montaże Andrzeja Światłego czy też geometryczne wariacje z martwą naturą Moniki Leszczewicz.
Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłane prace i z niecierpliwością czekamy na kolejne pomysły.

LAUREACI

I miejsce – Kornel Wołodźko, za pracę „Barbi”

I miejsce – Kornel Wołodźko, za pracę „Barbi”
otrzymuje tablet Bamboo Fun S ufundowany przez firmę Wacom.

II miejsce – Tomasz Ruszel za pracę „Insane”

II miejsce – Tomasz Ruszel za pracę „Insane”
otrzymuje program Zoner Photo Studio 10 Professional ufundowany przez firmę Zoner.

 

III miejsce – Dawid Petrów za pracę „Bajka”

III miejsce – Dawid Petrów za pracę „Bajka”
otrzymuje ładowarkę GP PowerBank M510 z akumulatorami ufundowaną przez firmę GP Betteries.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież