Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Cyfrowe lustrzanki Trzy lustrzanki Sony
wtorek, 18 maja 2021

Trzy lustrzanki Sony
piątek, 28 sierpnia 2009 15:56    Drukuj Email

DSLR-A500_30M28_----200Łatwe w obsłudze aparaty A500 i A550 oferują  teraz możliwość fotografowania z wykorzystaniem zaawansowanej funkcji Live View  a nowe matryce CMOS o rozdzielczości efektywnej 12,3/14,2 miliona pikseli (odpowiednio w modelach A500/A550) i zaawansowany procesor obrazu BIONZ umożliwia wykonywanie bogatych w szczegóły zdjęć, o niskim poziomie szumów, z dużą czułością sięgającą ISO 12800.

To cechy charakterystyczne  nowych lustrzanek firmy Sony. Prócz tego aparaty maja możliwość wykonywania zdjęć seryjnych z szybkością do 5 klatek/s (z wizjerem optycznym) i 7 klatek/s w trybie Speed Priority (tylko model A550).

Podstawę obu aparatów stanowią nowe matryce typu CMOS Exmor™, które pozwalają wykonywać wyraźne, pełne detali zdjęcia o żywych kolorach i zaskakująco niskim poziomie szumów. Matryce korzystają z tych samych skutecznych, wbudowanych w płytę mechanizmów redukcji szumów, co profesjonalny, pełnoklatkowy aparat DSLR-A900 i współpracują z algorytmami przetwarzania obsługiwanymi przez nowo opracowany, wyjątkowo szybki procesor obrazu BIONZ™.

Funkcja Quick AF Live View, której użyto po raz pierwszy w modelach A300/A350, jest teraz wyposażona w opcję Face Detection (wykrywanie twarzy), która oncentruje automatyczną regulację ostrości głównie na twarzach oraz dostraja ustawienia naświetlania i balansu bieli w celu uzyskania wyraźnych, pięknych portretów z naturalnym kolorem skóry. Kolejną funkcją udostępnioną po raz pierwszy w lustrzance cyfrowej przez firmę Sony jest Smile Shutter (rozpoznawanie uśmiechu), znana już z wielu modeli aparatów Cyber-shot™. Wykrywa ona twarze w trybie podglądu Live View, automatycznie zwalniając migawkę we właściwym momencie, aby uchwycić radosne, naturalne uśmiechy.

Nowy tryb Manual Focus Check Live View pomaga precyzyjnie skomponować ujęcie w trybie ręcznego ustawiania ostrości. Wysokiej jakości obrazy można oglądać bezpośrednio z matrycy CMOS, co pozwala na dokładną ocenę ostrości i detali, nawet przy słabym oświetleniu. Podgląd na żywo obejmuje całe kadrowane pole, a w precyzyjnym komponowaniu ujęcia pomagają linie siatki pokrywającej kadr. Dostępny jest także zoom 7x/14x ułatwiający ręczne nastawianie ostrości.

DSLR-A550_50F18_-----200Model A550 jest wyposażony w znakomity (921 tys. punktów), 3-calowy ekran Xtra Fine LCD. Umożliwia on precyzyjną regulację ostrości i podgląd wysokiej jakości oraz zapewnia wspaniałe kolory, kontrast i  precyzję szczegółów. Ekran można odchylać w górę i w dół w zakresie 180 stopni, co pozwala na fotografowanie z podglądem na żywo, niemal pod dowolnym kątem i z dowolnej pozycji bez utraty jakości. Czujnik oświetlenia otoczenia automatycznie zwiększa jasność ekranu ciekłokrystalicznego w celu zapewnienia wyraźnego obrazu w jasnym świetle.

Model A500 oferuje 3-calowy ekran Clear Photo LCD Plus (230 tys. punktów) zapewniający wyraźny obraz o wysokim kontraście, z takim samym zakresem odchylenia, umożliwiający wygodne komponowanie przejrzystych ujęć i przeglądanie zdjęć.

Obydwa modele aparatów są również wyposażone w wyraźny, jasny wizjer optyczny z polem widzenia 95% na potrzeby kadrowania i regulacji ostrości, jako alternatywę do fotografowania z podglądem na żywo.

Nowe modele będą  dostępne od października w cenie  - DSLR-A500L około 3000 zł, DSLR-A550L około 3500 zł

DSLR-A850-2875_------200Kolejny nowy model to pełno klatkowa lustrzanka to DSLR-A850 z matrycą o rozdzielczości 24,6 miliona pikseli wykonaną w technologii CMOS Exmor™ oraz dwa procesory BIONZ™.  

Wymagający miłośnicy fotografii docenią też szybki, precyzyjny system automatycznego ustawiania ostrości. Oferuje on dużą swobodę kadrowania, ułatwiając osiągnięcie optymalnej ostrości przy fotografowaniu poruszających się obiektów. Precyzyjny, 9 punktowy system automatycznego ustawiania ostrości jest uzupełniany przez 10 punktów wspomagających. Dzięki temu urządzenie lepiej wykrywa obiekty i przypadki nieoptymalnej ostrości, co ułatwia jej regulację. Specjalny czujnik typu F2,8 umożliwia natomiast dokładniejsze działanie automatycznego systemu ustawiania ostrości przy szeroko otwartej przysłonie.

Zdjęcia można przeglądać na dużym, 3-calowym wyświetlaczu LCD Xtra Fine o wysokim kontraście. Zapewnia on dużą rozdzielczość (921 tys. punktów), umożliwiającą dokładną ocenę zdjęć — nawet w plenerze, w jaskrawym świetle.

Tak jak wszystkie pozostałe cyfrowe lustrzanki firmy Sony, również model A850 wyposażono w stabilizator obrazu SteadyShot INSIDE™. Ten wbudowany system stabilizacji zapewnia kompensację drgań i wydłużenie czasu migawki o maksymalnie 4 stopnie dla wszystkich zgodnych obiektywów, otwierając przed użytkownikami jeszcze większe możliwości przy fotografowaniu bez statywu.

Szkielet modelu A850 wykonano z aluminium o dużej wytrzymałości, a korpus ze stopów magnezu. Gumowe uszczelki chronią wizjer, gniazda na karty pamięci, przyciski kontrolne i inne kluczowe części aparatu przed kurzem i wilgocią. Podwójny system chroniący powierzchnię pełnoklatkowej matrycy przed kurzem utrudnia natomiast wnikanie zanieczyszczeń w korpus lustrzanki podczas zmiany obiektywu.

Wszystkie nowe modele można podłączyć do telewizora BRAVIA™ lub dowolnego telewizora z funkcją HD (wymaga opcjonalnego przewodu HDMI) i oglądać zdjęcia na dużym ekranie. W modelach telewizorów BRAVIA™ z funkcją PhotoTV HD jakość wyświetlanych zdjęć jest optymalizowana, aby obraz był realistyczny. Wyświetlanie zdjęć na ekranie można kontrolować za pomocą opcjonalnego pilota (RMT-DSLR1).

Lustrzanka cyfrowa A850 z matrycą pełnoklatkową będzie dostępna od września w cenie około 8000 zł. natomiast obiektyw 28 - 75 mm od listopada br.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 4 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież