Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
czwartek, 15 kwietnia 2021

Sony A55 i A33
poniedziałek, 30 sierpnia 2010 21:20    Drukuj Email

Sony wprowadza pierwsze aparaty cyfrowe z technologią półprzezroczystego lustra - lekkie i niewielkie modele A55 i A33: do 10 kl./s przy fotografowaniu z szybkim, śledzącym autofokusem oraz filmy Full HD.

A33_1-----400

Pierwsze aparaty cyfrowe Sony oparte na technologii półprzezroczystego lustra mają innowacyjny system optyczny, który daje nowe, niezwykłe możliwości wykonywania zdjęć. W odróżnieniu od tradycyjnych lustrzanek cyfrowych, aparaty z technologią półprzezroczystego lustra zawierają nieruchome lustro, którego zadaniem jest „rozwidlenie” ścieżki optycznej. W efekcie, część światła trafia do głównego przetwornika obrazu, a część do oddzielnego czujnika automatyki ostrości opartego na technologii detekcji fazowej.

Dzięki takiej konstrukcji użytkownik może przez cały czas korzystać z podglądu na żywo o dużej rozdzielczości, z dokładnym systemem nastawiania ostrości opartym na wykrywaniu fazy. Podgląd jest możliwy na ruchomym, 3-calowym monitorze LCD lub w precyzyjnym wizjerze elektronicznym Tru-Finder. Taka konstrukcja gwarantuje ponadto ciągłe nastawianie ostrości nawet na ruchome obiekty, zarówno podczas nagrywania filmów Full HD, jak i fotografowania.

A55_1-----400

Dzięki uproszczeniu budowy mechanicznej, technologia półprzezroczystego lustra eliminuje inne tradycyjne ograniczenia lustrzanek cyfrowych i pozwala na zmniejszenie wymiarów aparatu oraz jego złożoności. W konsekwencji, modele A55 i A33 będą atrakcyjną propozycją dla osób wykonujących zdjęcia dla przyjemności, pragnących uwiecznić pełne spontaniczności chwile z życia rodzinnego i z podróży bez dźwigania zbędnych kilogramów.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 16 Votes )
 

Komentarze  

 
-3 # Jeremi 2010-09-08 00:09
nie rozumiem polityki Sony... wypuszczaj a na rynek co kilka m-cy amatorskie lustrzanki a segment FF jak stanal tak stoi. zainwestow alem w dobre szkla z mocowaniem sony z mysla, ze kiedys uzyje ich z pelna klatka... jakas zmowa czy cus???
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 # JarNur 2010-10-22 18:42
Masz do dyspozycji dokonaą 900 lub 850
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież