Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Panasonic na jesień
niedziela, 20 czerwca 2021

Panasonic na jesień
piątek, 31 lipca 2009 00:21    Drukuj Email
Panasonic Lumix FP8

FP8a_200Lumix DMC-FP8  to pierwszy model nowej serii LUMIX FP, która reprezentuje dążenie do doskonałości zarówno pod względem designu, jak i funkcjonalności. Aparat posiada matrycę o rozdzielczości 12,1 miliona pikseli, i 28-milimetrowy obiektyw Leica DC z 4,6-krotnym zoomem optycznym o  łamanej ścieżce optycznej. Dzięki temu aparat  jest płaski - wysuwany obiektyw z łamaną ścieżką optyczną nie ma stałego tubusu. Korpus jest wykonany z wysokiej jakości aluminium i zapewnia atrakcyjny wygląd obudowy aparatu.

Interesująco wygląda tryb zdjęć seryjnych – w zwykłym trybie seryjnym aparat może robić około 2,3 zdjęcia na sekundę w pełnej rozdzielczości 12,1 milinów pikseli, natomiast w szybkim trybie seryjnym aparat rejestruje aż 10 zdjęć na sekundę, a tryb seryjny z fleszem umożliwia robienie kolejnych zdjęć z towarzyszeniem lampy błyskowej.

Model ten oferuje szczególnie szeroką gamę kolorów obudowy — do wyboru jest kolor: srebrny, czarny, różowy, czerwony, złoty, zielony, fioletowy i niebieski. Aparat Lumix DMC-FP8 będzie dostępny na polskim rynku we wrześniu. Jego cena nie jest jeszcze znana.


Panasonic Lumix DMC-FX60 

FX60_65p_200Aparat z matrycą 12,1 miliona pikseli   jest wyposażony w szerokokątny 25-milimetrowy obiektyw LEICA DC VARIO-ELMARIT o jasności f/2,8 z 5-krotnym zoomem optycznym.  Aparat DMC-FX60 jest wyposażony w funkcję rozpoznawania twarzy Face Recognition, która cieszyła się dużą popularnością w poprzednim modelu FX40, a teraz została ulepszona pod kilkoma względami. Dla każdej osoby można zarejestrować trzy obrazy twarzy, co znacznie zwiększa dokładność wykrywania. Kiedy zmienia się poziomy kąt widzenia, wyświetlane imię jest obracane, aby ułatwić jego odczytanie.

Do istniejących trybów tematycznych dodano tryb wysokiej dynamiki (High Dynamic) oraz tryb ramki fotograficznej (Photo Frame). Tryb ramki fotograficznej umożliwia robienie zdjęć z atrakcyjnym obramowaniem, doskonałych na prezent. Tryb wysokiej dynamiki umożliwia utrwalenie sceny z umiarkowaną ekspozycją, nawet jeśli łączy ona jasne i ciemne obszary. W zależności od pożądanego efektu oraz osobistych gustów użytkownik może wybrać jedną z trzech opcji — zdjęcia standardowe, artystyczne lub czarno-białe.

Aparat FX60 jest dostępny na polskim rynku we wrześniu w kolorze srebrnym, czarnym, różowym, fioletowym, złotym i niebieskim. Jego cena nie jest jeszcze znana.


 

Panasonic Lumix DMC-FZ38

FZ38_200Aparat z funkcją nagrywania filmów wysokiej rozdzielczości w formacie AVCHD Lite dołącza do popularnej serii kompaktów FZ, które cechują się silnym zoomem oraz szeregiem zaawansowanych opcji, w tym możliwością ręcznej zmiany ustawień.  

Lumix DMC-FZ38, oprócz filmów w Motion JPEG, umożliwia rejestrowanie dwukrotnie dłuższych filmów wysokiej rozdzielczości w formacie AVCHD Lite. Dobrze przemyślany układ elementów sterujących, w tym niezależny przycisk do nagrywania filmów, sprawia, że DMC-FZ38 jest urządzeniem naprawdę hybrydowym — sprawdza się doskonale zarówno w roli aparatu, jak i kamery, a jego obsługa jest równie łatwa w obu trybach.

Aparat posiada obiektyw z 18-krotnym zoomem optyczny ale współczynnik zoomu można zwiększyć do 35,2x dzięki funkcji Extra Optical Zoom. 27-milimetrowy szerokokątny obiektyw nadaje się idealnie zarówno do fotografowania panoramicznych krajobrazów, jak i robienia zdjęć w ciasnych pomieszczeniach, ponieważ poszerza pole widzenia.

Aparat Lumix DMC-FZ38 będzie dostępny na polskim rynku w sierpniu. Jego cena będzie wynosić 1899 zł.


Panasonic Lumix DMC-ZX1 

ZX1r_200Aparat  z nowej serii ZX  wyposażony w nowo opracowany, 25-milimetrowy obiektyw szerokokątny zawiera supercienką soczewkę asferyczną 0,3 mm oraz pierwszą w branży soczewkę sferyczną 0,3 mm, zapewniając 8-krotne powiększenie optyczne  (ekwiwalent  dla 35 mm – 25 – 200 mm).  Współczynnik zoomu można zwiększyć do 15,6x dzięki funkcji Extra Optical Zoom.  Nowy Lumix DMC-ZX1 jest wyposażony w ulepszony optyczny stabilizator obraz – POWER O.I.S., który oferuje dwukrotnie skuteczniejsze tłumienie drgań przez co poprawia jakość zdjęć.

Jedną z unikatowych cech aparatu ZX1 jest nowo dodany tryb podróży (Travel mode). Można przywołać go z głównego menu, aby wprowadzić różne informacje związane z podróżą, takie jak miejsce docelowe, data, czas międzynarodowy itd. Można również łatwo odtworzyć zdjęcia, wybierając datę lub okres podróży w menu kalendarza.

Użytkownicy mają do wyboru szeroką gamę kolorów obudowy: srebrną, czarną, niebieską, białą lub czerwoną ( w zależności od regionu sprzedaży), każdą z dobrą jakościowo powłoką aluminiową, która jest odporna na odciski palców i zabrudzenia.  Aparat Lumix DMC-ZX1 będzie dostępny na polskim rynku we wrześniu. Jego cena nie jest jeszcze znana.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież