Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Jesienne propozycje Fujifilm
poniedziałek, 21 czerwca 2021

Jesienne propozycje Fujifilm
czwartek, 23 lipca 2009 08:28    Drukuj Email
a170_200
Fujifilm Finepix A170 i A220

Fujifilm wprowadza na rynek najnowsze modele w wyróżniającej się wysoką jakością serii A – kompaktowe aparaty fotograficzne Fujifilm FinePix A170 oraz A220. Aparaty te wyposażono w funkcję Panorama oraz Tryb automatycznego rozpoznania scen (SR Auto). Posiadające 14 programów tematycznych aparaty te skierowane są do konsumentów, którzy wybierają wszechstronne, a jednocześnie łatwe i wygodne w obsłudze aparaty fotograficzne. Modele tej serii są doskonałe do wszelkich zdjęć rodzinnych i pamiątkowych -  wyposażone są w matryce 10 milionów pikseli (A170) oraz 12 milionów pikseli (A220) oraz funkcjonalny obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym.

Najnowsze modele Fujifilm FinePix klasy A pojawią się w sprzedaży najprawdopodobniej w III kwartale 2009 roku.

FINEPIX-Z37_200
Fujifilm FinePix Z35.

Smukły aparat FinePix Z35 to prawdziwy aparat na imprezę, zawsze z łatwością można zabierać go ze sobą, gdyż bez problemu zmieści się do kieszeni. Kolorowy korpus z ciekawie zaprojektowaną przesuwaną osłoną obiektywu wyróżnia wspaniały efekt połączenia dwóch tonacji. Aparat  FinePix Z35 wyposażono w matrycę o rozdzielczości 10 milionów pikseli i obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym. Tryb stabilizacji obrazu oznacza, że zdjęcia wykonywana na koncertach i festiwalach zawsze będą ostre i przepełnione naturalnym kolorytem fotografowanych wydarzeń. Łączy w sobie możliwość wykonywania zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych przy czułościach ISO do 1600, funkcje Rozpoznawani Twarzy oraz tryb Automatycznego rozpoznawania Sceny.  Aparat będzie dostępny w  5 nowych  elektryzujących wersjach kolorystycznych: Biało/Różowej, Czarno/Srebrnej, Zielonego jabłka, Błękitnej oraz Fioletowej.

F70EXR_200
Fujifilm FinePix F70 EXR

Aparat FinePix F70EXR wyposażono w matrycę EXR, pozwalająca na uzyskanie bezprecedensowej jakości obrazu. Obiektyw Fujinon będący 10-krotnym zoomem w połączeniu z matrycą Super CCD EXR o rozdzielczości 10 milionów pikseli zapewnia wyraziste, wysokiej jakości rezultaty w całym zakresie ogniskowych – od szerokokątnych 27 mm, aż po długą ogniskową 270 mm. Dzięki temu, że sensor EXR odwołuje się w swym działaniu do adaptacyjnych możliwości oka, użytkownicy mogą po raz pierwszy korzystać z „adaptacyjnego” zachowania matrycy zależnie od fotografowanej sceny. Zwarta i kompaktowa konstrukcja, zaledwie 22,7 mm grubości niezwykle ciekawie ukształtowany korpus aparatu wykończony jest dwuwarstwową lakierowaną powłoką.

Fujifilm FinePix F70 EXR pojawi się w sprzedaży najprawdopodobniej w III kwartale 2009 roku.

s200exr_200
FinePix S200EXR

Aparat FinePix S200EXR łączy w sobie manualny obiektyw z 14,3-krotnym zoomem optycznym, z technologią 12-milionowej matrycy Super CCD EXR. Matryca EXR charakteryzuje się rozległymi możliwościami adaptacyjnymi; zmienia ona swój złożony elektronicznych sposób zachowania i charakterystykę stosownie do wymagań fotografa pozwalająca na uzyskanie bezprecedensowej jakości obrazu.

Aparat FinePix S200EXR wyposażono miedzy innymi w tryb priorytetu EXR oraz tryb EXR Auto, ultra wysokie czułości (do wartości ISO 12800 przy rozdzielczości 3 milionów pikseli) i podwójną stabilizację obrazu.

Fujifilm FinePix S200EXR pojawi się w sprzedaży najprawdopodobniej w III kwartale 2009 roku.

FINEPIX-REAL-3D_200
Fujifilm FinePix Real 3D System

Fujifilm FinePix Real 3D System w fazie prototypowej zaistniał po raz pierwszy na ostatnich targach Photokina 2008 w Kolonii, później pokazany był na targach PMA  w Las Vegas. Umożliwia on wykonywanie zdjęć trójwymiarowych, które do oglądania nie będą wymagały specjalnych okularów. Aparat rejestruje zdjęcia

dwoma obiektywami i dwiema matrycami a synchronizacją i obróbką zajmuje się stworzony w tym celu wydajny procesor obrazu. System uzupełni specjalny papier i ramka wyświetlająca obraz 3D o przekątnej 8,4 cala i rozdzielczości ponad 920000 pikseli. Fuji przewiduje także uruchomienie serwisu internetowego, w którym klienci będą mogli zamawiać odbitki 3D.

Aparat trafi na japoński rynek jeszcze podczas wakacji, a na półki sklepowe w Europie i USA – we wrześniu, ma kosztować 600 dolarów. Na razie nie wiadomo ile będą kosztowały pozostałe elementy tego systemu.

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież