Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Panasonic LUMIX DMC-GM5
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Panasonic LUMIX DMC-GM5
sobota, 20 września 2014 13:54    Drukuj Email

Panasonic wprowadza na rynek, w listopadzie b.r., nowy aparat LUMIX DMC-GM5. Smukła i stylowa konstrukcja składa się z obudowy wykonanej ze stopu magnezu, trzyczęściowego aluminiowego pokrętła i wysokiej jakości uchwytu w kolorach czarnym lub czerwonym. Zewnętrzna lampa błyskowa (GN7, czarna lub srebrna) może zostać umocowana na nowo dodanej gorącej stopce.

 LUMIX GM5 wyposażono w przetwornik Digital Live MOS o rozdzielczości 16 megapikseli, zapewniający lepszą rozdzielczość i większą czułość przy zapisie obrazu. Procesor Venus Engine posiada zaawansowany system redukcji szumów, co pozwala na uzyskanie ostrych zdjęć szczególnie w ciemnym otoczeniu. Ponadto nowy proces filtra reprodukcji detali (Detail Reproduction Filter Process) zwiększa rozdzielczość graniczną i kontrast w zakresie od średniego do wysokiego, co umożliwia uzyskanie lepszej jakości przy jaskrawym oświetleniu.

Zaawansowana funkcja kontroli Intelligent D-range Control oferuje szerszy zakres dynamiki, przy zachowaniu płynnej gradacji, dzięki niezwykle dokładnemu przetwarzaniu sygnału. Dzięki aparatowi LUMIX GM5 każdy element obrazu – od ciemnego po jasny – będzie precyzyjnie odwzorowany.

-LUMIX-DMC-GM5 1

-LUMIX-DMC-GM5 4

LUMIX GM5 nagrywa filmy wideo w jakości Full-HD 1920 x 1080 60p / 50p w formacie AVCHD Progressive i MP4 z dźwiękiem stereo. Dolby Digital zapewnia najwyższą jakość nagrywania dźwięku, a funkcja Wind Cut pozwala na zredukowanie odgłosów wiatru.

Kluczową nowością w aparacie LUMIX GM jest praktyczny wizjer LVF z rozdzielczością odpowiadającą 1166 tys. pikseli oraz powiększeniem ok. 0,92x / 0,46x (odpowiednik aparatu 35 mm) i 100-procentowym polem widzenia. LVF zapewnia taką samą reprodukcję kolorów, jaką znamy z modelu LUMIX G7X, a dotykowy autofokus Touch Pad AF umożliwia jednoczesne użycie wizjera LVF i ekranu w celu zwiększenia kontroli i intuicyjności fotografowania. Ponadto autofokus z czujnikiem oka (Eye Sensor AF) rozpoczyna ustawianie ostrości tuż po przyłożeniu oka do wizjera LVF, co przyspiesza gotowość aparatu do wykonania zdjęcia.

-LUMIX-DMC-GM5 2

-LUMIX-DMC-GM5 5

Duży ekran dotykowy o rozdzielczości 920 tys. pikseli zamocowano bezpośrednio na przednim panelu bez pustej przestrzeni między komponentami. Dzięki temu odbicia na 3-calowym ekranie uległy znaczącej redukcji. Za sprawą zwiększonej rozdzielczości i udoskonalonej reprodukcji kolorów ekran aparatu LUMIX GM5 zapewnia dużo lepszą widoczność nawet w pełnym słońcu.

Ponadto model LUMIX GM5 pozwala na uzyskanie maksymalnej prędkości migawki 1/16000 w celu osiągnięcia lepszej ekspresji przy obiektywie o dużej prędkości. LUMIX GM5 jest także kompatybilny z funkcjami Focus Peaking (precyzyjne ustawienie zakresu ostrości na ekranie aparatu), Silent Mode(tryb cichy wyzwalania migawki), Highlight/Shadow Control (kontrola światłocienia) oraz Level Gauge (ustawienie prostego obrazu).

-LUMIX-DMC-GM5 7

-LUMIX-DMC-GM5 6

-LUMIX-DMC-GM5 3

System kontrastu AF w serii produktów LUMIX G zapewnia wysoki poziom precyzji, szczególnie przy robieniu zdjęć z dużą przesłoną. LUMIX GM5 wyposażono ponadto w funkcję Light Speed AF.

Napęd AF w LUMIX GM5 przekazuje dane obrazu z prędkością do 240 klatek na sekundę. Dostępna jest również funkcja szybkiej serii zdjęć przy 5 klatkach na sekundę w pełnej rozdzielczości 16 MP, a opcja AF Tracking (śledzenie przez autofokus) pozwala na wykonywanie kolejnych ujęć poruszającego się obiektu z dużą ostrością przy 4 klatkach na sekundę.

Funkcja AF przy słabym oświetleniu (Low Light AF) podnosi jakość zdjęć wykonywanych w niedogodnych warunkach oświetlenia.

Aparat LUMIX GM5 wykorzystuje łączność Wi-Fi na potrzeby rozszerzenia możliwości fotografowania oraz szybkiego i łatwego udostępniania zdjęć.

Jako dodatek do aparatu LUMIX GM5 i GM1 Panasonic wprowadza na rynek dwa nowe obiektywy.

Nowy LUMIX G VARIO 35–100 mm / F4.0-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. (H-FS35100) z ogniskową 35–100 mm (odpowiednik 70–200 mm w aparacie 35 mm) to doskonały obiektyw do robienia portretów i zbliżeń z lekko zamazanym tłem lub do fotografowania oddalonych obiektów.Obiektyw ma metalowy profil i jest wyjmowany, co czyni go niezwykle kompaktowym i łatwym w przenoszeniu.

Dodatkowo obiektyw stałoogniskowy LUMIX G 14 mm / F2.5 II ASPH. (H-H014A) w wersji czarnej i srebrnej jest teraz w pełni kompatybilny z obydwoma modelami aparatu pod względem stylu i zaawansowania.Dzięki szerokiemu polu widzenia i głębokości pola ten kompaktowy obiektyw zapewnia wysoką jakość w różnych środowiskach: przy fotografowaniu krajobrazów, czy przy kameralnej sesji w zamkniętych pomieszczeniach.

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież