Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Leica S-E - średnioformatowy aparat systemu S
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Leica S-E - średnioformatowy aparat systemu S
wtorek, 16 września 2014 15:02    Drukuj Email

Leica wprowadza na rynek nowy model podstawowego średnioformatowego aparatu systemu S. Leica S-E wyposażona jest m.in. w matrycę CCD w rozmiarze 30 × 45 mm i rozdzielczości 37.5 megapikseli, mogącą pracować z czułościami ISO 100-1600. Leica S-E to idealny aparat dla nowych użytkowników systemu średniego formatu Leica S. Aparat zapewnia praktycznie wszystkie możliwości Leiki S (typ 006) i stanowi atrakcyjną alternatywę cenową w ramach S-System Leica. Nowa kolorystyka, z szarą obudową i anodyzowanym srebrem spustem migawki czyni z nowej S-E bardzo szlachetnie wyglądające narzędzie pracy.

Leica-S-E 1

S-E (Typ 006) oferuje fotografom dostęp do całego portfolio obiektywów i akcesoriów Systemu Leica S. Właściciel Leiki S-E może również czerpać korzyści z usług S-Systemu takich jak rozszerzenie gwarancji na korpus aparatu do trzech lat czy specjalistycznym Planem Ochrony Leica.

Leica S-E front

Leica S-E back

Leica S-E left

Leica S-E right

Leica S-E top

Leica SE posiada wszystkie sprawdzone cechy jakościowe systemu Leica S. Są to:

  • duża, 30 × 45 mm matryca Pro Format wyposażona w mikro-soczewki, gwarantujące jednolitą jasność w całym obszarze przetwornika.
  • bardzo solidna obudowa zabezpieczająca korpus i obiektywy przed wpływami środowiska zewnętrznego takimi jak kurz i deszcz.
  • unikalna koncepcja podwójnej migawki oferuje fotografom wybór szybkiej migawki szczelinowej (z prędkością do 1/4000 s) lub elektronicznie sterowanej centralnej migawki w obiektywach system S-CS, który umożliwia synchronizację błysku przy czasach otwarcia migawki do 1/1000 s.
  • bogata gama obecnie dostępnych obiektywów Leica S-System to 10 różnych modeli (sześć z centralną migawką) zapewniających wszystkie najważniejsze ogniskowe oraz najwyższej jakości obiektyw typu tilt-shift. Najnowszym obiektywem systemu jest Summicron-S 100/f 2.0 ASPH, który szczególnie nadaje się do fotografii portretowej.
  • adaptery umożliwiające pracę z innymi systemami, Leica S-Adapter C umożliwia stosowanie obiektywów Contax 645 i Leica S-Adapter H zapewnia pełną kompatybilność wszystkich funkcji obiektywów Hasselblad H, w tym autofocus, centralnego sterowania migawki i automatycznego sterowania przysłoną.

Z innych, nie mniej ważnych zalet aparatu należy wymienić niezawodność połączeń kablowych, zoptymalizowaną wydajność energetyczną czy odporny na zarysowania wyświetlacz. Wszystko to daje pewność, że wybór Leica S-E nie jest żadnym kompromisem. Dlatego Leica S-E to idealne i niezawodne narzędzie w tworzeniu perfekcyjnych obrazów, zarówno w studio jak i plenerze. Nawet w najbardziej, wydawałoby się, niekorzystnych warunkach.

Leica S-E będzie dostępna w salonach Leica Store Warszawa i Leica Butik Kraków od września 2014.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież