Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Leica X z matrycą 16,5 megapikseli
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Leica X z matrycą 16,5 megapikseli
wtorek, 16 września 2014 13:11    Drukuj Email

Pojawił się na rynku nowy aparat firmy Leica z serii X. Wyposażony jest w matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 16.5 megapikseli oraz stałoogniskowy obiektyw Summilux 23 mm f/1.7 ASPH oraz możliwość nagrywania wideo w jakości full-HD. Do aparatu można podpiąć adapter do digiskopingu pozwalający na połączenie z lunetami Leica APO-Televid 82 oraz Leica APO-Televid 65. Długość ogniskowej należy pomnożyć 1,5x aby otrzymać ekwiwalent dla formatu pełnoklatkowego. Zatem otrzymujemy klasyczną trzydziestkę piątkę - jest wszechstronna, a do reportażu wręcz idealna. Dodatkowo minimalna przysłona f/1.7 daje efekt wyjątkowo pięknie rozmytego tła, a ostrość ustawiana jest już od 20 cm. To obiektyw idealnie skorygowany optycznie, zbudowany jak klasyczny leikowski Summilux - pozbawiony wad optycznych.

-LEICA X  1a

-LEICA X  1
Leica X wyróżnia się ponadczasowym, eleganckim i czystym wzornictwem skoncentrowanym na podstawowych funkcjach fotograficznych. Tradycyjnie materiały są najwyższej jakości, a wykończenie po niemiecku staranne. Całość wykonana jest z metalu – od spustu, aż po dekielek. Przód i tył korpusu z magnezu, a górna i dolna pokrywa z anodowanego aluminium. Wystarczy wziąć ją do ręki aby poczuć, że to prawdziwa, solidna Leica.
-LEICA X  2

-LEICA X  3

LEICA X  5
Aparat dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: dyskretnej czarnej z dopasowaną kolorystycznie skórą oraz eleganckiej srebrnej z brązowym wykończeniem.
Jasny obiektyw zachęca do pracy w świetle zastanym. Szybki, precyzyjny i nieomal bezszelestny autofokus Leiki X jest idealny do spontanicznej, dyskretnej fotografii. Jeśli wolimy manualną kontrolę - pierścień do ręcznego ustawiania ostrości pozwala precyzyjnie wybrać punkt ostrości. Leica X umożliwia nagrywanie wideo w jakości full-HD. Materiał jest nagrywany w rozdzielczości 1920x1080 pikseli przy 30 klatkach na sekundę i zapisywany w formacie MP4.

-LEICA X  4

LEICA X  4

-LEICA X  5

LEICA X  6

 

LEICA X  7

Nowością jest również nowy adapter do digiskopingu pozwalający połączyć aparat Leica X z lunetami Leica APO-Televid 82 oraz Leica APO-Televid 65. Zapewnia on trwałe i mocne połączenie pomiędzy tymi urządzeniami i jest jednocześnie bardzo łatwy w montażu. Obserwatorzy przyrody mogę fotografować z ogniskową od 850 mm do 3100 mm.
Wraz z aparatem użytkownicy otrzymują licencję na profesjonalną aplikację do edycji, zarządzania i prezentacji fotografii i video: Adobe® Photoshop Lightroom, którą bezpłatnie można pobrać w najnowszej wersji ze strony producenta, natychmiast po zarejestrowaniu aparatu.

Leica X jest już dostępna w salonie Leica Store Warszawa, Leica Butik Kraków oraz sieci autoryzowanych punktów sprzedaży w cenie: 8000 zł.

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież