Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Panasonic Lumix FZ1000 - zaawansowany kompakt z filmowaniem 4K
niedziela, 20 czerwca 2021

Panasonic Lumix FZ1000 - zaawansowany kompakt z filmowaniem 4K
czwartek, 12 czerwca 2014 12:36    Drukuj Email

1

Panasonic zaprezentował LUMIX DMC-FZ1000, najbardziej zaawansowany aparat typu bridge camera. Solidna, kompaktowa konstrukcja wysokiej jakości sprawia, że aparat ten zajmuje pierwsze miejsca w wielu rankingach w swojej klasie. Tak wysokie noty otrzymują też duży, 1-calowy czujnik 20.1 MP MOS o dużej czułości oraz możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości 4K zapewniającej niezrównaną jakość rejestrowanego obrazu.

Aparat został wyposażony w 16-krotny zoom optyczny w obiektywie LEICA DC VARIO-ELMARIT, który cechuje zakres przysłony f/2.8-4.0. W połączeniu z możliwościami nowego procesora obrazu Venus Engine i czujnika umożliwia on uzyskiwanie pięknego efektu rozmycia tła.

Ponadto LUMIX DMC-FZ1000 jako pierwszy kompaktowy aparat cyfrowy oferuje funkcję nagrywania wideo w rozdzielczości 4K (QFHD 4K: 3840x2160, do 25 kl./s (PAL) w MP4). Pozwala ona na eksperymenty z nową możliwością (techniką?) fotograficzną opracowaną przez Panasonic i polegającą na wycinaniu zdjęć 8 MP z materiału wideo w rozdzielczości 4K.

2


Nowe technologie zapewniają niezrównaną jakość obrazu

Zaangażowanie firmy Panasonic w tworzenie nowatorskich technologii obrazowania, które wykorzystane zostały w asortymencie urządzeń LUMIX, pozwoliło zrobić kolejny krok naprzód dzięki wprowadzeniu przełomowego aparatu typu bridge camera: LUMIX DMC-FZ1000. Zupełnie nowy czujnik, przeprojektowany procesor obrazu Venus Engine i zdumiewający obiektyw LEICA DC VARIO-ELMARIT zapewniają optymalną jakość obrazu, rozdzielczość i reprodukcję kolorów, osiągalne do tej pory jedynie w aparatach z wymiennymi obiektywami.

3


Duży, 1-calowy czujnik MOS o dużej czułości

LUMIX DMC-FZ1000 ma nowo opracowany 1-calowy czujnik MOS 20.1 MP o dużej czułości, około czterokrotnie większy niż czujnik 1/2.3-calowy, jaki można znaleźć w większości porównywalnych aparatów. Doświadczenie firmy Panasonic związane z badaniami nad nowoczesnymi czujnikami pozwoliło uzyskać znacznie większy rozmiar piksela. Umożliwia to zwiększenie ilości światła i rejestrowanie obrazów o dużej czułości, co przekłada się na doskonałą wydajność w warunkach słabego oświetlenia i znacznie zwiększa efekt rozmycia tła. Niezależnie od tego, jaka scena znajduje się przed obiektywem aparatu, użytkownicy mają pewność, że każdy element zostanie zarejestrowany z niezwykłymi szczegółami.

 

 

 

 

4

 

Wysokiej jakości obiektyw LEICA z 16-krotnym zoomem optycznym

LUMIX DMC-FZ1000 to również efekt długotrwałej współpracy Panasonic z firmą LEICA. Jasny obiektyw DC VARIO-ELMARIT z zoomem optycznym 16x przeszedł rygorystyczne testy LEICA, które pozwoliły zapewnić, że urządzenie gwarantuje wyjątkową wydajność optyczną każdej fotografii i filmu. W trybie szerokokątnym LUMIX DMC-FZ1000 może również eliminować zniekształcenia, a w trybie teleobiektywu - minimalizować abrazję chromatyczną. Jasna przysłona f/2.8-4.0 tego nowoczesnego aparatu pozwala robić zdjęcia w powiększeniu bez typowego efektu rozmazania. Ponadto stały obiektyw 16x LEICA DC VARIO-ELMARIT (odpowiednik aparatu 35 mm: 25-400 mm) eliminuje konieczność noszenia ze sobą niezliczonych obiektywów i akcesoriów, co z kolei ułatwia dotarcie w trudno dostępne miejsca.

5

Rozszerzony procesor obrazu Venus Engine

Całkowicie nowy procesor obrazu Venus Engine firmy Panasonic znacznie poprawia istniejące poziomy czułości optycznej, rozdzielczości, gradacji i reprodukcji kolorów. Pozwala to rejestrować obrazy i filmy z większą dokładnością i autentycznością niż w przypadku innych dostępnych na rynku aparatów typu bridge camera. Nowy losowy filtr procesora miesza zmniejsza? niechciane zakłócenia na obrazie, tworząc bardziej naturalne zdjęcia, a nowy filtr przysłony w wyższym zakresie częstotliwości przetwarza najdrobniejsze szczegóły (takie jak włosy czy odcień skóry), co sprawia, że zarówno fotografie, jak i kadry filmów odzwierciedlają najmniejsze nawet elementy. Procesor obrazu Venus Engine ma również duży wpływ na reprodukcję kolorów - odcień, nasycenie i jasność są dzielone na 16 osi. Umożliwia to delikatne regulacje i dokładną ocenę każdego koloru w kadrze.


Pierwszy na świecie aparat typu bridge camera z funkcją 4K

Za sprawą aparatu LUMIX DMC-FZ1000 firma Panasonic w jeszcze większym stopniu zaciera granice między fotografią profesjonalną a wideografią. Zdumiewające możliwości rejestrowania w rozdzielczości 4K są po raz pierwszy dostępne w aparacie typu bridge camera i pozwalają na tworzenie realistycznych i pełnych głębi światów filmowych, przepełnionych szczegółami i nasyconych prawdziwymi kolorami. Dzięki dodatkowym opcjom nagrywania w rozdzielczości Full HD i VGA użytkownik dysponuje ponadto ustawieniem wideo odpowiednim do każdej sytuacji.

Firma Panasonic przedefiniowała aparat kompaktowy i stworzyła pierwsze tego typu urządzenie z możliwością nagrywania wideo 4K, czyli w rozdzielczości czterokrotnie większej niż Full HD. Połączenie 4K (QFHD 4K: 3840x2160, do 25 kl./s (PAL) w MP4), dużego czujnika i jasnego obiektywu LEICA pozwala osiągnąć jakość wideo, którą trzeba ujrzeć, by móc w nią uwierzyć. Niezależnie od tego, czy treść jest przeglądana na ekranie 4K, czy Full HD, funkcja rejestracji wideo 4K aparatu LUMIX DMC-FZ1000 sprawia, że każdy szczegół jest niezwykle dokładny, a każdy kolor bardziej autentyczny. Aparat wyposażony jest również w opcje rejestrowania wideo w wielu wysokiej jakości formatach - w tym MP4 i AVCHD - dzięki czemu aspirujący filmowcy mogą szybciej i wygodniej przesyłać, edytować i oglądać swoje nagrania. Co więcej, istnieje też możliwość robienia zdjęć z zarejestrowanego materiału 4K, tworząc obrazy 4K pełne szczegółów i głębi.

6

Szybkie wideo Full HD

Oprócz ciągłej, 30-minutowej rejestracji w rozdzielczości 4K2 funkcja szybkiego wideo w aparacie LUMIX DMC-FZ1000 pozwala rejestrować materiał Full HD z szybkością 100 kl./s (PAL), tworząc tym samym film o wyjątkowej płynności.

Płynne zoomowanie zapewniające bezproblemową rejestrację wideo

Aparat LUMIX DMC-FZ1000 ma kilka funkcji, które pozwalają rejestrowa najlepszej jakości wideo bez konieczności stosowania dodatkowych akcesoriów. Połączenie hybrydowej 5-osiowej optycznej stabilizacji obraz3, wskaźnika poziomu i łatwego w użyciu pierścienia powiększenia umożliwia pozbawione drgań nagrywanie filmów z przeciwdziałaniem ruchom dłoni i, w większości sytuacji, eliminację konieczności stosowania nieporęcznych statywów.

7


Niezrównana łatwość użytkowania, tworzenia i kontroli

Dzięki wysokiej jakości i solidnej konstrukcji, która podkreśla obiektyw LEICA o dużej średnicy, jak również wielu funkcjom zarówno AF, jak i kreatywnym zaprojektowanym w celu zapewnienia niezrównanej użyteczności i szybkości reakcji najnowszy aparat LUMIX o stałym obiektywie jest doskonałym towarzyszem podczas każdej przygody.


Szybszy i bardziej precyzyjny autofocus

Nowa, poprawiona funkcja AF wspomagana przez układ silnika i technologię Depth from Defocus firmy Panasonic sprawia, że aparat osiąga prędkości fokusu większe o 275% niż w przypadku modelu LUMIX DMC-FZ200 i większości konwencjonalnych aparatów typu bridge camera. Za sprawą fokusu 0,09 s w trybie szerokokątnym i 0,174 w trybie teleobiektywu podczas korzystania z wizjera możliwe jest rejestrowanie z niezrównaną dokładnością i precyzją nawet najszybciej poruszających się obiektów. Aparat LUMIX DMC-FZ1000 wyposażony jest również w tryb szybkiego fotografowania seryjnego, który zapewnia niezliczone okazje do fotografowania doskonałych obrazów natury w każdej sekundzie.


Nowe opcje ostrości:
Full Area AF - opcja Full Area AF umożliwia ustawianie ostrości na dowolnej części pola widzenia.
Full Area AF - obszar wykrywania ostrości zwiększony został do 49 punktów, co oznacza, że tryb Custom Multi AF pozwala na tworzenie elastyczniejszych ujęć dzięki swobodnemu wybieraniu dowolnej liczby spośród tychże 49 bloków ostrości.
1-Area AF - obszar kadru 1-Area AF można teraz swobodnie zmienia w trybie zarówno ręcznym, jak i autofocus.
Pinpoint AF - pomaga ustawiać ostrość na bardzo małym obszarze, powiększając część widoczną w oknie kadru.
Low Light AF - zapewnia wyższą wydajność w warunkach słabego oświetlenia -4EV, co stanowi odpowiednik fotografowania pod rozgwieżdżonym niebem bez innych źródeł oświetlenia.
Focus Peaking - funkcja Focus Peaking umożliwia praktyczniejszą kontrolę nad ostrością poprzez prezentowanie pozycji fokusu w trybach MF oraz AF+MF. Podczas monitorowania obiektu w wizjerze użytkownik może widzieć szczyty ostrości.
Eye Detection AF - automatycznie ustawia ostrość bezpośrednio na ludzkim oku; ostrość tę zaczyna ustawiać, kiedy fotograf spojrzy w wizjer.

8

Kryształowo czysty wyświetlacz

Aparat LUMIX DMC-FZ1000 wyposażony jest ponadto w reagujący z podwójną szybkością wyświetlacz, który dodatkowo zwiększa atrakcyjność przeglądania zdjęć i filmów. Zarówno przeprojektowany wizjer 2.359k OLED, jak i 3-calowy wyświetlacz LCD 921-K dot oferują znakomitą rozdzielczość. Dzięki czasowi reakcji krótszemu o 300% niż w podobnych modelach obraz w wizjerze idealnie odzwierciedla to, co widzimy w naturze. Aparat cechuje również wiodący w swojej klasie czas uruchamiania pozwalający na przejście od zera do fotografowania w zaledwie 0.66 s.


Zademonstruj swoją kreatywność

Zestaw filtrów umożliwia kompletną kontrolę nad kreatywnością, dzięki czemu użytkownicy mogą zapewnić swoim kreacjom specjalne wykończenie. LUMIX DMC-FZ1000 wyposażony jest w 22 różne filtry, od sepii i High Dynamic po Soft Focus czy efekt miniatury. Po zrobieniu doskonałego zdjęcia aparat oferuje ponadto różne opcje łączności pozwalające na przesłanie zdjęcia znajomym i rodzinie. Co więcej, LUMIX DMC-FZ1000 integruje się z Wi-Fi za pomocą technologii NFC, zapewniając najbardziej elastyczne możliwości zarówno fotografowania, jak i natychmiastowego udostępniania obrazu, nawet z dala od domu. Za pomocą smartfona lub tabletu użytkownik może też zdalnie rejestrować obrazy i filmy, jak również dostosowywać zoom, fokus, przysłonę i ekspozycję.

Źródło Panasonic

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież