Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Panasonic LUMIX DMC-LS5
sobota, 19 czerwca 2021

Panasonic LUMIX DMC-LS5
sobota, 06 sierpnia 2011 16:51    Drukuj Email

Panasonic zaprezentował nowy aparat LUMIX DMC-LS5 o rozdzielczości 14,1 megapiksela wyposażony w wysokiej jakości szerokokątny obiektyw 26 mm z zoomem optycznym 5x (odpowiednik zakresu 26–130 mm w aparacie 35 mm), jasnością F2.8 i optycznym stabilizatorem obrazu (Optical Image Stabilizer — O.I.S.).

System O.I.S. skutecznie zapobiega rozmyciu obrazu powodowanemu przez drżenie ręki. Popularny w aparatach LUMIX tryb iA (Intelligent Auto) pomaga w wykonywaniu doskonałych fotografii w każdej sytuacji. Funkcja rozpoznawania twarzy (Face Recognition) znajduje twarze określonych osób i wybiera dla nich optymalne ustawienia ostrości i ekspozycji. Funkcja inteligentnego wyboru sceny (Intelligent Scene Selector) rozpoznaje typ sceny (np. Portret, Krajobraz itd.) i ustawia najodpowiedniejsze parametry dla danego zdjęcia. Funkcja Intelligent ISO Control określa prędkość poruszającego się obiektu i ustawia czułość oraz szybkość migawki w taki sposób, aby uniknąć rozmycia spowodowanego ruchem.

Aparat umożliwia także rejestrowanie filmów HD 720p, co pozwala upamiętniać ważne chwile również na nagraniach wideo. Za pomocą dołączonego oprogramowania PHOTOfunSTUDIO można łatwo udostępniać wykonane zdjęcia i filmy wideo za pośrednictwem serwisów Facebook lub YouTube.

Aparat DMC-LS5, zasilany bateriami AA, oferuje początkującym użytkownikom doskonałe możliwości uwieczniania wspomnień.

Najważniejsze cechy aparatu:
• Wysokiej jakości szerokokątny obiektyw 26 mm z zoomem optycznym 5x i jasnością F2.8
• Optyczny stabilizator obrazu (O.I.S.) i tryb iA (Intelligent Auto) — piękne zdjęcia bez skomplikowanego nastawiania
• Nagrywanie i udostępnianie filmów HD

Dostarczane z aparatem oprogramowanie PHOTOfunSTUDIO Ver. 6.0

PHOTOfunSTUDIO 6.0 umożliwia sortowanie i porządkowanie tysięcy zdjęć i nagrań wideo. Program szybko się uruchamia i umożliwia dostęp do wybranych obrazów. W przypadku portretów, funkcja Face Recognition, która rozpoznaje twarze na obrazie, automatycznie sortuje zdjęcia według zarejestrowanych twarzy. Funkcja Panorama Stitch umożliwia złożenie panoramy w pliku MOV ze zdjęć wykonanych w trybie Asystent panoramy (Panorama Assist) aparatu. Możliwe są także pokazy slajdów z wykorzystaniem wybranych zdjęć i dodaniem pliku z podkładem muzycznym. Program umożliwia również wysyłanie zdjęć do serwisu Facebook i filmów wideo do YouTube.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież