Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
wtorek, 02 marca 2021

PEN Lite E-PL3
czwartek, 21 lipca 2011 22:07    Drukuj Email

Nowy, lekki PEN ma tę samą co poprzednik 12-megapikselową matrycę High Speed Live MOS, ale zakres czułości sięga teraz ISO 12800 i potrafi mu sprostać -
wysoką jakością zdjęć - nowy procesor TruePic VI. PEN Lite E-PL3 nagrywa filmy Full HD w formacie AVCHD, z dźwiękiem stereofonicznym. Do dyspozycji użytkownika pozostaje uchylny – po raz pierwszy w PENach - 3-calowy monitor o rozdzielczości 460 000 punktów i nowej, panoramicznej proporcji boków 16:9. Aparat wyposażony został w najszybszy w klasie bezlusterkowców autofokus, który korzysta z 35 punktów. Dostępne są kolejne filtry artystyczne - Starlight i Białe Krawędzie - a nawet funkcja bracketingu filtrów, która nakłada różne ich efekty na jeden obrazek. PEN Lite E-PL3 robi zdjęcia trójwymiarowe, ma funkcję wielokrotnej ekspozycji (dwa RAWy) i maksymalną szybkość zdjęć seryjnych 5 klatek/s. Oczywiście korpus zapewnia efektywną stabilizację obrazu dla zdjęć i filmów. Aparat kompatybilny jest z kartami SDXC i standardem Eye-Fi. Wyposażony też został w port akcesoriów typu 2, przez który między innymi można podłączyć kompatybilny z Bluetooth moduł komunikacyjny PENPAL. Jak pamiętamy, to unikalne akcesorium automatycznie zmienia format zdjęć i transmituje je bezprzewodowo do innych kompatybilnych urządzeń i na portale społecznościowe. W zestawie z aparatem dostępna jest maleńka lampa błyskowa, sterująca bezprzewodowo błyskiem systemowych fleszy zdalnych. PEN Lite E-PL3 ma metalowy korpus (aluminium) o niewielkich wymiarach 110 x 64 x 37 mm i wadze 265 g.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież