Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

NEX-C3
niedziela, 19 czerwca 2011 22:53    Drukuj Email
Nowy bezlusterkowiec od Sony

Sony wprowadza nowego NEXa. Aparat z wymienną optyką i matrycą o rozmiarze APS-C, Bezlusterkowiec o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapiksela z funkcją nagrywania filmów HD.

Czym chwali się nowy NEX-C3?

• Jakość obrazu jak z lustrzanki dzięki matrycy Exmor™ APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapiksela
• Nowy, intuicyjny system obsługi „Photo Creativity” umożliwiający zmianę ustawień parametrów obrazu bez znajomości terminologii technicznej
• Wbudowane w aparat efekty zdjęciowe z możliwością podglądu w czasie rzeczywistym
• Przetwarzanie obrazu z wykorzystaniem wielu klatek w trybach 3D Sweep Panorama, automatycznego trybu HDR i trybu zdjęć z ręki o zmierzchu
• Możliwość rozbudowy systemu NEX o podróżną lampę błyskową HVL-F20S oraz obiektyw do makrofotografii 30 mm F3,5

Efektywna rozdzielczość dużego przetwornika obrazu Exmor™ APS HD CMOS wzrosła do 16,2 megapiksela, co zapewnia nadzwyczajną czystość wykonywanych fotografii i nagrywanych filmów HD 720p. Przetwornik obrazu nie ustępuje wielkością swoim odpowiednikom z lustrzanek cyfrowych i tak jak one pozwala na uzyskanie efektu rozmycia tła, zarówno przy nagrywaniu filmów HD, jak i fotografowaniu.

Istotnym źródłem dodatkowych możliwości aparatu NEX-C3 są zaawansowane technologie Sony oparte na przetwarzaniu wielu klatek. Tryb 3D Sweep Panorama umożliwia rejestrację rozległych panoram, przeznaczonych do wyświetlenia na telewizorze 3D. Automatyczny tryb HDR wykorzystuje serię trzech zdjęć do uchwycenia na jednej klatce szczegółów z głębokich cieni albo intensywnych świateł. Na podobnej zasadzie działają tryby zdjęć z ręki o zmierzchu oraz korekcji drgań, które łączą sześć klatek w jeden obraz odznaczający się minimalnym poziomem szumów lub maksymalną ostrością ruchomych obiektów.

Nowy obiektyw do makrofotografii 30 mm z mocowaniem E („E 30 mm F3,5 Macro”)

Nowy obiektyw z mocowaniem E — SEL30M35 — jest obecnie najlżejszym na świecie1 (138 g) obiektywem do makrofotografii przeznaczonym do aparatów z wymienną optyką i umożliwiającym odwzorowanie w skali 1:1. Minimalna odległość robocza tego obiektywu o ogniskowej 30 mm i maksymalnej przysłonie F3,5 wynosi zaledwie 2,4 cm, co znakomicie ułatwia wykonywanie szczegółowych zbliżeń małych obiektów, takich jak kwiaty i owady. Mimo niezwykle małych wymiarów, obiektyw SEL30M35 zawiera jedną soczewkę ze szkła ED i trzy soczewki asferyczne. Zapewniają one doskonałe parametry optyczne, ograniczoną do minimum aberrację oraz dużą ostrość i kontrast nawet przy brzegach kadru. Obiektyw wyróżnia się ponadto cichym i płynnym działaniem automatyki ostrości, zarówno podczas fotografowania, jak i nagrywania filmów HD. Jest dostarczany z osłoną obiektywu.

Lampa błyskowa HVL-F20S


Sprzedawana oddzielnie, nowa lampa HVL-F20S jest dopasowana funkcjonalnie i stylistycznie do aparatów ze stopką akcesoriów typu Smart. Dzięki zasilaniu bezpośrednio z aparatu lampa ma bardzo małe wymiary i wagę — tak ważne w podróży. Liczba przewodnia lampy wynosi 20 metrów (przy 50 mm i ISO 100). Znaczna moc błysku połączona z możliwością regulacji ustawienia głowicy pozwala na uzyskanie portretów i typowych ujęć z naturalnie wyglądającymi efektami błysku wypełniającego i oświetlenia światłem odbitym.

Nowy aparat cyfrowy z wymienną optyką NEX-C3 firmy Sony będzie dostępny od sierpnia 2011 r. Nowa lampa błyskowa HVL-F20S pojawi się latem 2011 r.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież