Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Sony Cyber-shot™ HX z funkcją nagrywania filmów Full
poniedziałek, 21 czerwca 2021

Sony Cyber-shot™ HX z funkcją nagrywania filmów Full
czwartek, 10 lutego 2011 22:16    Drukuj Email

DSC-HX100_image_01-1200Modele HX100V i HX9V z technologią 3D, nowym zaawansowanym trybem panoramy o wysokiej rozdzielczości i odbiornikiem GPS.

  • 30-krotny zoom optyczny w modelu Cyber-shot™ HX100V; 16 krotny w HX9V
  • Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym” trybem — skuteczna kompensacja drgań ręki nawet w marszu
  • Nagrywanie filmów Full HD jednym naciśnięciem przycisku
  • Przetwornik CMOS Exmor R™ o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapikseli
  • 3-calowy ekran ExtraFine LCD o szerokim kącie widzenia i rozdzielczości 921 000 punktów
  • Szybki i precyzyjny autofokus
  • GPS oraz kompas
  • Panorama 3D, fotografie 3D i tryb Sweep Multi Angle
  • Tryb zaawansowanej panoramy HR do rejestracji bardzo rozległych krajobrazów

Zapomniana z domu kamera nie musi już być powodem do zmartwień: wystarczy nacisnąć specjalny przycisk filmu, a zaawansowany aparat Sony Cyber-shot™ HX100V lub HX9V nagra film w formacie Full HD 1920x1080 50p. Oznacza to, że oba modele umożliwiają rejestrację 50 pełnych klatek obrazu Full HD na sekundę, co przekłada się na wyjątkową płynność i czystość sfilmowanej szybkiej akcji.

Nowe modele z serii H pozwalają ponadto korzystać z najnowszych innowacji firmy Sony, dzięki czemu zdjęcia, filmy i obrazy 3D mają jakość, jaką zwykle są w stanie zapewnić tylko większe i masywniejsze lustrzanki cyfrowe.

Sztandarowy model Cyber-shot™ HX100V doskonale nadaje się dla podróżników i miłośników fotografii. Jego obiektyw — Vario-Sonnar firmy Carl Zeiss — jest pokryty powłoką T*, która niemal całkowicie eliminuje refleksy światła. Niezwykle duży, 30-krotny zoom optyczny umożliwia wykonywanie szczegółowych zdjęć odległych obiektów. Aparat jest wygodny w trzymaniu i noszeniu, a kształtem obudowy i rozmieszczeniem elementów sterujących przypomina lustrzanki cyfrowe.

HX100V_ProductShot_Left_wf011-1200
Mniejszy i lżejszy model HX9V jest wyposażony w zaawansowany obiektyw Sony klasy G, którego 16-krotny zoom i minimalna ogniskowa 24 mm umożliwiają wykonanie praktycznie każdego zdjęcia.

Mimo dużej krotności zoomu aparaty HX100V i HX9V rejestrują wyraźny obraz i skutecznie kompensują drgania ręki nawet podczas chodzenia z aparatem. Oba są wyposażone w zaawansowany, optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym” trybem. System ten, zapożyczony z zaawansowanych modeli kamer Sony Handycam®, kompensuje drgania w trzech kierunkach i zapewnia wyraźniejszy obraz podczas zdjęć z ręki, nawet przy dużych zbliżeniach.

Aparaty HX100V i HX9V mają szereg funkcji 3D, do których należą panorama 3D, fotografie 3D oraz tryb Sweep Multi Angle. W obydwu modelach zastosowano najnowszy przetwornik CMOS Exmor R™ o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapikseli. Obsługuje on między innymi tryb zaawansowanej panoramy HR (o wysokiej rozdzielczości), w którym wystarczy nacisnąć przycisk migawki i odpowiednio poruszać aparatem, by utrwalić niezwykle rozległą panoramę w rozdzielczości 10480 x 4096 punktów.

Oba aparaty cechuje duża szybkość działania, typowa raczej dla lustrzanek. Nastawianie ostrości trwa zaledwie 0,1 sekundy, co znakomicie ułatwia uchwycenie ulotnych momentów.

Wrażenie posługiwania się lustrzanką zwiększa dodatkowo tryb rozmycia tła. W tym trybie, po naciśnięciu spustu migawki aparaty HX100V i HX9V wykonują dwa zdjęcia różniące się ustawieniem ostrości, a następnie łączą je w jedną, profesjonalnie wyglądającą fotografię z ostro oddanym pierwszym planem i miękko rozmytym tłem.

DSC-HX9_Black_Main
Zaawansowane możliwości serii H wcale nie oznaczają trudnej obsługi. W trybie zaawansowanej automatyki aparat samoczynnie rozpoznaje szereg sytuacji i odpowiednio dobiera parametry ujęcia. W przypadku zbyt słabego oświetlenia wykonywana jest seria sześciu zdjęć, które urządzenie łączy następnie w jedną pięknie naświetloną fotografię o niskim poziomie szumów.

W podróży i na urlopie przydadzą się zainstalowane w obu aparatach odbiorniki GPS i kompas, wykorzystywane do rejestracji miejsca i kierunku wykonywania zdjęć. Efekt zapisu tych danych można zobaczyć, przeglądając zdjęcia na elektronicznych mapach w każdym komputerze PC.

Model Cyber-shot™ HX100V jest ponadto wyposażony w pierścień ręcznej regulacji, który można wykorzystywać do nastawiania ostrości lub zmiany ogniskowej. Znakomicie sprawdza się on na przykład przy zdjęciach makro, gdy podgląd powiększonego fragmentu na ekranie pozwala na precyzyjne korygowanie ostrości.

Akcesoria do nowych aparatów Cyber-shot™Do aparatów HX100V i HX9V będzie można nabyć szereg eleganckich toreb z materiału o wyglądzie skóry. Ich specjalna konstrukcja z jednej strony zapewnia łatwy dostęp do aparatu, a z drugiej chroni odbiornik GPS i kompas przed zakłóceniami elektromagnetycznymi.

Cyber-shot™ W520

Nowością w ofercie Sony jest ponadto aparat Cyber-shot™ DSC-W520, który łączy wysoką jakość obrazu z prostą obsługą. Ten lekki i niewielki model wyposażony jest w 14,1-megapikselowy przetwornik obrazu CCD, szerokokątny obiektyw 25 mm z 5-krotnym zoomem optycznym, wyświetlacz Clear Photo LCD o przekątnej 2,7 cala oraz tryby panoramy i zaawansowanej automatyki.

1237
Nowe karty pamięci SDHC

Wszystkie nowe modele Cyber-shot™ współpracują z najnowszą gamą wysokiej jakości kart SDHC z oferty Sony. Nośników tych można również używać w innych urządzeniach na karty SD i SDHC, takich jak aparaty czy kamery — również innych producentów. Sony oferuje je w trzech seriach: Essential, wzbogaconej Experience oraz najbardziej zaawansowanej Expert. Ta ostatnia spełnia wymagania klasy 10 i jest przeznaczona dla osób, które oczekują najwyższych standardów pojemności i szybkości przesyłania danych.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 3 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież