Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Panasonic Lumix DMC-LX5
piątek, 16 kwietnia 2021

Panasonic Lumix DMC-LX5
środa, 08 września 2010 17:43    Drukuj Email

Panasonic wprowadza do sprzedaży w Polsce kolejny model z kultowej serii LX – aparat Lumix DMC-LX5, który posiada nowy, całkowicie przeprojektowany obiektyw, przetwornik CCD oraz układ przetwarzania obrazu, a także szereg innych ciekawych rozwiązań.

LX5k_slant_FL220_----400

DMC-LX5 jest następcą cenionego w świecie fotografii modelu DMC-LX3. Ulepszona konstrukcja, pogrubiony uchwyt ułatwiający trzymanie i nowe wciskane pokrętło pozwalające szybciej wybrać różne funkcje i ustawienia to tylko niektóre zmiany, jakie wprowadzono w tym modelu. Aparat jest wyposażony w złącze do zaawansowanych akcesoriów, takich jak opcjonalny wizjer typu Live View gwarantujący dobrą widoczność także podczas fotografowania przy silnym świetle słonecznym. W opcjach proporcji obrazu dodano kwadratowy format 1:1, który można aktywować przełącznikiem z boku tubusu obiektywu.

Przeprojektowano również3-calowy wyświetlacz Intelligent LED LCD o rozdzielczości 460 000punktów. Zastosowano w nim podświetlenie LED o wysokim wskaźniku CRI (Color Rendering Index, wskaźnik odwzorowania kolorów), co poprawiło reprodukcję kolorów. Najnowszy, superjasny (f/2,0) obiektyw szerokokątny 24 mm LEICA DC VARIO-SUMMICRON minimalizuje zniekształcenia, pozwalając uzyskać bardzo realistyczne zdjęcia o bardzo dobrej rozdzielczości i szczegółowości. Szerokokątna ogniskowa 24 mm zapewnia olbrzymi obszar widzenia, zaś optyczny zoom powiększony do 3,8x (90 mm) sprawia, że model DMC-LX5 jest jeszcze bardziej wszechstronny.

Aparat DMC-LX5 obsługuje standard AVCHD Lite, który pozwala nagrywać długie filmy w wysokiej jakości HD. Dostępny jest też tradycyjny format motion JPEG. Użytkownicy mają do dyspozycji szereg kreatywnych opcji, m.in. tryby kreatywny film, mój kolor i film, które pozwalają na większą ekspresję nie tylko podczas fotografowania, ale także podczas nagrywania filmów.

DMC-LX5 to propozycja dla profesjonalistów, zaawansowanych amatorów i użytkowników mających głowę pełną odważnych pomysłów.


Sugerowana cena detaliczna modelu Panasonic Lumix DMC-LX5 w Polsce to 2149 zł.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 5 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież