Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Samsung ST80 z obsługą Wi-Fi
niedziela, 18 kwietnia 2021

Samsung ST80 z obsługą Wi-Fi
czwartek, 29 lipca 2010 17:25    Drukuj Email

Samsung Electronics zaprezentował 14,2-megapikselowy aparat kompaktowy ST80, który dołączył do powiększającej się rodziny aparatów cyfrowych z Wi-Fi. Dzięki bezprzewodowej technologii WiFi i łączności AllShare™ (DNLA), ST80 jest idealną propozycją dla wielbicieli portali społecznościowych, dając możliwość łatwego udostępniania zdjęć np. w czasie podróży.

st80----400

ST80 wyposażono między innymi w nową funkcję „Smart Crop” – unikatowe narzędzie do edycji zdjęć dostępne bezpośrednio w aparacie. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą przycinać zrobione pod różnym kątem zdjęcia (np. szyldów czy tablic) i „wyprostować” je, jak gdyby były zrobione na wprost. ST80 ułatwia ponadto robienie znakomitych zdjęć dzięki technologii rozpoznawania sceny Smart Auto (Still & Movie), która automatycznie rozpoznaje otoczenie i wybiera odpowiednie ustawienia, dające najlepsze rezultaty.

ST80 oferuje możliwość kręcenia filmów w jakości HD - przy szybkości 30 klatek na sekundę ST80 umożliwia nagrywanie w jakości HD 720p, w formacie H.264, który jest trzykrotnie bardziej efektywny niż format MJPEG.

Możliwość bezprzewodowego podłączania ST80 ułatwia ładowanie i udostępnianie cyfrowych zdjęć lub filmów bezpośrednio z aparatu, bez konieczności podłączania
go do komputera. Po podłączeniu aparatu do Internetu za pośrednictwem WiFi użytkownicy mogą wysyłać cyfrowe zdjęcia i filmy na wybrane adresy mailowe lub adresy zgromadzone w książce adresowej w aparacie. Pliki można również w prosty sposób umieszczać bezpośrednio w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook®, Picasa™, YouTube®, Photo Bucket lub nawet na stronie Samsung (http://www.samsungimaging.com/). Model ST80 można także podłączyć do sieci WiFi Boingo, która udostępnia szerokopasmowy internet w ponad 120 000 hotspotów na całym świecie.

Bezprzewodową łączność ST80 dodatkowo wspiera technologia AllShare™ Samsunga. Dzięki AllShare użytkownicy mogą łatwo podłączyć ST80 do wykorzystywanych w domu urządzeń obsługujących standard DLNA (Digital Living Network Alliance), takich jak telewizory HD czy cyfrowe ramki do zdjęć i bezprzewodowo przesyłać treści między urządzeniami.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież