Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Panasonic Lumix DMC-LX5
piątek, 16 kwietnia 2021

Panasonic Lumix DMC-LX5
środa, 21 lipca 2010 18:02    Drukuj Email

Od dawna oczekiwany model DMC-LX5, następca DMC-LX3, wyposażony został w najnowszy, superjasny (f/2,0) obiektyw szerokokątny 24 mm LEICA DC VARIO-SUMMICRON, który minimalizuje zniekształcenia, pozwalając uzyskać zadziwiające, bardzo realistyczne zdjęcia o niezwykłej rozdzielczości i szczegółowości. Szerokokątna ogniskowa 24 mm zapewnia olbrzymi obszar widzenia, zaś optyczny zoom powiększony do 3,8x (90 mm) sprawia, że model LX5 jest jeszcze bardziej wszechstronny.

 LX5k_----400

Przetwornik CCD z modelu LX3, o rozdzielczości 10,1 miliona pikseli, oferuje teraz szerszy zakres dynamiczny dzięki zwiększeniu jego czułości i nasycenia. Zmodyfikowany układ Venus Engine FHD zapewnia bardziej zaawansowane przetwarzanie sygnału zarówno podczas fotografowania, jak i nagrywania filmów. Wysoka czułość nowego przetwornika, a także doskonalsze przetwarzanie sygnału wynoszą jakość obrazu na nowy poziom, zwłaszcza przy słabym oświetleniu.

DMC-LX5 obsługuje standard AVCHD Lite, który pozwala nagrywać długie filmy w wysokiej jakości HD. Dostępny jest też tradycyjny format motion JPEG. Użytkownicy mają do dyspozycji szereg kreatywnych opcji, m.in. tryby kreatywny film, mój kolor i film, które pozwalają na większą ekspresję nie tylko podczas fotografowania, ale także podczas nagrywania filmów.

Zewnętrzną konstrukcję ulepszono z myślą o jak najwygodniejszej obsłudze. Pogrubiony uchwyt ułatwia trzymanie, zaś nowe wciskane pokrętło pozwala szybciej wybrać różne funkcje i ustawienia. Aparat jest wyposażony w złącze do zaawansowanych akcesoriów, takich jak opcjonalny wizjer typu Live View, gwarantujący dobrą widoczność także podczas fotografowania przy silnym świetle słonecznym. W opcjach proporcji obrazu dodano kwadratowy format 1:1, który można aktywować przełącznikiem z boku tubusu obiektywu.

Przeprojektowano również duży, 3-calowy wyświetlacz Intelligent LED LCD o rozdzielczości 460 000 punktów. Zastosowano w nim podświetlenie LED o wysokim wskaźnik CRI (Color Rendering Index, wskaźnik odwzorowania kolorów), co znakomicie poprawiło reprodukcję kolorów.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 2 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież