Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Nikon odnosi sukces w EISA Awards 2020-2021
niedziela, 07 marca 2021

Nikon odnosi sukces w EISA Awards 2020-2021
sobota, 15 sierpnia 2020 10:13    Drukuj Email

Cztery jej produkty firmy Nikon odniosły sukces w konkursie EISA Awards 2020-2021. Aparat Nikon Z50 zdobył nagrodę „Best Buy Camera” (Najkorzystniejszy zakup – aparat), natomiast lustrzanka Nikon D780 otrzymała nagrodę „Full Frame Camera” (Aparat pełnoklatkowy). Sukces odniosły też obiektywy NIKKOR: AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR, który otrzymał nagrodę „Professional Telephoto Zoom Lens” (Profesjonalny teleobiektyw zmiennoogniskowy), oraz NIKKOR Z 85mm f/1.8 S uhonorowany nagrodą „Portrait Lens” (Obiektyw portretowy).

Aparat Z50, wyposażony w matrycę APS-C/DX i będący jednym z flagowych aparatów bezlusterkowych firmy Nikon, został doceniony za lekką i kompaktową konstrukcję, a także za konkurencyjną cenę. Najnowsze oprogramowanie sprzętowe firmy Nikon w wersji 2.0 pozwala na korzystanie z AF z wykrywaniem pysków i oczu zwierząt, popularnej funkcji znanej z innych aparatów firmy Nikon. O zwycięstwie lustrzanki D780 zadecydowały natomiast nowy hybrydowy system AF, szybkość działania aparatu i szerokie możliwości filmowania.

Cztery nagrody zdobyte przez firmę Nikon świadczą o jej stałym zaangażowaniu w prace nad innowacyjnym sprzętem, który zapewnia fotografom nowe możliwości twórcze i techniczne.

Komentarze EISA dotyczące nagrody „Best Buy Camera” 2020-2021 przyznanej aparatowi Nikon Z50
Dzięki konkurencyjnej cenie i doskonałej jakości, aparat Nikon Z50 w pełni zasługuje na nagrodę EISA Best Buy 2020-2021. Ten kompaktowy aparat bezlusterkowy z matrycą APS-C (DX) jest łatwy w obsłudze, a ze względu na solidny i odporny na warunki atmosferyczne korpus doskonale sprawdza się podczas podróży. Zapewnia świetną jakość zdjęć o dużym zakresie dynamiki, który pozwala na zachowanie szczegółów zarówno w obszarach prześwietlonych, jak i w głębokich cieniach. W aparacie Z50 zastosowano ten sam procesor EXPEED 6, co w pełnoklatkowych aparatach firmy Nikon, który umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K z prędkością do 30 kl./s oraz w rozdzielczości Full HD z prędkością do 120 kl./s. Autofokus jest szybki i precyzyjny, z bardzo przydatną funkcją AF z wykrywaniem oczu, a także (dzięki uaktualnieniu oprogramowania sprzętowego) z funkcją AF z wykrywaniem oczu i pysków zwierząt.


Nikon Z50

 

Komentarze EISA dotyczące nagrody „Full Frame Camera” 2020-2021 przyznanej lustrzance Nikon D780
D780 to pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa firmy Nikon, która ze względu na matrycę CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 24,5 mln pikseli, szybki procesor obrazu EXPEED 6 oraz szeroki zakres natywnych czułości aż do ISO 51 200 zwiększa możliwości twórczego fotografowania. Odchylany monitor dotykowy LCD pomaga fotografom i filmowcom kadrować ujęcia rejestrowane z góry lub z dołu. Następca modelu Nikon D750 ma wiele udoskonaleń, takich jak znakomity procesor obrazu, ulepszone funkcje nagrywania filmów (rejestrowanie w rozdzielczości 4K UHD z prędkością 30 kl./s w formacie N-Log), czy nagrywanie sekwencji poklatkowych. Ponadto, znacznie ulepszony hybrydowy system AF zapewnia szybkie ustawianie ostrości podczas fotografowania i filmowania z użyciem wyświetlacza LCD.

D780 24 120 4 front

EISA logo Full-frame Camera Nikon D780

 

Komentarze EISA dotyczące nagrody „Professional Telephoto Zoom Lens” 2020-2021 przyznanej obiektywowi AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR
Ten teleobiektyw zmiennoogniskowy o znakomitych parametrach optycznych nadaje się do zastosowań profesjonalnych w trudnych warunkach. Stały, duży maksymalny otwór względny w całym zakresie ogniskowych jest ważnym atutem w wielu sytuacjach, od wykonywania zdjęć portretowych, poprzez fotografowanie zawodów sportowych w halach i na wolnym powietrzu, po fotografię przyrodniczą. Nawet przy maksymalnym otworze względnym f/2,8 obiektyw NIKKOR zapewnia w połączeniu z pełnoklatkowymi lustrzankami cyfrowymi wyjątkową rozdzielczość przy minimalnej aberracji chromatycznej, która została znacznie ograniczona dzięki zastosowaniu nowego szkła SR (Short-wavelength Refractive) firmy Nikon, pozwalającego na korygowanie światła o małej długości fali. Walorami użytkowymi obiektywu są też skuteczna stabilizacja obrazu i kompleksowe zabezpieczenie przez czynnikami atmosferycznymi. Ponadto, obiektyw współpracuje z telekonwerterami 1,4x i 2x firmy Nikon, co dodatkowo zwiększa jego uniwersalność.


AF-S NIKKOR 120-300mm f 2.8E FL ED SR VR angle1

EISA Professional Telephoto Zoom Lens AF-S NIKKOR 120-300 mm

 

Komentarze EISA dotyczące nagrody „Portrait Lens” 2020-2021 przyznanej obiektywowi NIKKOR Z 85mm f/1.8 S
Znakomity obiektyw portretowy o klasycznej ogniskowej 85 mm jest zachwycającym dodatkiem do systemu bezlusterkowego Z firmy Nikon, a jednocześnie wyróżnia się w kategorii, w której panuje ostra konkurencja. Jako najlepszy z dotychczasowych obiektywów 85 mm firmy Nikon, pozwala na uzyskanie znakomitych rezultatów przy otworze względnym f/1,8, zapewniając odpowiednią miękkości krawędzi i cieni, której oczekują wymagający fotografowie specjalizujący się w fotografii portretowej, natomiast po przymknięciu przysłony o kilka stopni osiąga perfekcyjne technicznie parametry optyczne. Ponadto, obiektyw ten jest pozbawiony dystorsji, ma szybki autofokus i został wykonany zgodnie z wysokimi standardami, obejmującymi też zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi pozwalające na użytkowanie w każdych warunkach.

Nikkor Z85 1.8 angle1

EISA logo Portrait Lens NIKKOR Z 85mm 1.8

Co roku nagrody EISA Awards stanowią uhonorowanie dla nowych produktów, które łączą najbardziej zaawansowane technologie i pożądane cechy z najlepszymi w swojej klasie parametrami. Nagrody EISA Awards obejmują zarówno produkty najbardziej przystępne cenowo, produkty o wysokiej wartości, jak i najambitniejsze osiągnięcia w dziedzinie nowoczesnej elektroniki użytkowej. Kategorie nagród są zmieniane co roku, aby odzwierciedlać ewolucję produktów oraz łączności między nimi, ale każdy produkt otrzymujący nagrodę EISA Award pozostaje najlepszy w swojej klasie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej EISA: https://www.eisa.eu/

NIKON działa od ponad 100 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, sprzętu sportowego (między innymi lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych, zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. W sierpniu 2018 roku NIKON wprowadził na rynek dwa pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe: Z6 i Z7, z mocowaniem obiektywu o większej średnicy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, w Warszawie, przy al. Jerozolimskich 180, gdzie firma posiada również centrum serwisowe aparatów profesjonalnych. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie nikon.pl

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież