Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Wykład Jerzego Piwowarskiego „Fotografia inscenizująca“ w Częstochowie
sobota, 15 maja 2021

Wykład Jerzego Piwowarskiego „Fotografia inscenizująca“ w Częstochowie
piątek, 23 maja 2014 19:52    Drukuj Email

Prezentacja zjawiska fotografii inscenizującej, jednego nurtów fotografii światowej. Punktem wyjścia do jej omówienia będzie refleksja teoretyczna Andreasa Müller-Pohle, organizatora wystawy fotografii niemieckiej „Inscenizacje” (m. in. Warszawa, Wrocław, Poznań 1988) i wydawcy pisma „European Photography”. Wykład poprzedzony zostanie informacją nt. działalności dydaktycznej w zakresie fotografii realizowanej na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych” w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, planowanym utworzeniu studiów: „Fotografia i kreacja przekazu”, a także prowadzonej na uczelni działalności badawczej z zakresu historii polskiej fotografii.

Jerzy Piwowarski – fotograf i historyk fotografii. Wykładowca w Instytucie Sztuk Pięknych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Publikuje artykuły i książki z zakresu polskiej fotografii artystycznej w okresie międzywojennym i latach późniejszych. Bierze udział w wystawach krajowych i zagranicznych: dotychczas przygotował 15 ekspozycji indywidualnych i uczestniczył w ok. 90 pokazach zbiorowych, gdzie jego prace uzyskały 9 nagród i wyróżnień (w tym 6 o charakterze międzynarodowym). 

Członek Stowarzyszenia Historyków Fotografii i Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

Organizatorzy: Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Jurajski Fotklub 

Galeria ARTFOTO, ul. Ogińskiego 13a, Częstochowa 
W poniedziałek 2 czerwca 2014 o godz. 19:00

rok-piwowarski-400 big

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież