Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności OBLICZA FOTOGRAFII. PREMIERA BOXU DVD.
czwartek, 15 kwietnia 2021

OBLICZA FOTOGRAFII. PREMIERA BOXU DVD.
wtorek, 19 listopada 2013 13:11    Drukuj Email

Z okazji premiery boksu DVD "Oblicza fotografii" we wtorek, 19 listopada o godz. 20.00 zapraszamy do warszawskiego kina Iluzjon na pokaz specjalny filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" Cheryl Dunn.

Wstęp do filmu wygłosi wykładowca Akademii Fotografii - Witek Orski, artysta reprezentowany przez galerię Czułość. Współpracuje kuratorsko z Miesiącem Fotografii w Krakowie oraz z Czułością, a fotograficznie m.in. z magazynami: Aktivist, ELLE, Exklusiv, Kmag i Wysokie Obcasy.

Po filmie odbędzie się dyskusja na temat fotografii ulicznej, w którym udział wezmą wykładowcy AF: Wojtek Gadomski, Joanna Kinowska i Rafał Siderski oraz Tomasz Wiech należący do kolektywu un-posed.

 W trakcie wydarzenia wykładowca AF - Kamil Zacharski będzie robił publiczności zdjęcia, na których Magda Łupińska i Maciek Wolański, czyli duet działający pod nazwą Lisy Studio będzie na żywo rysował. Widzowie będą mogli otrzymać zdjęcia na pamiątkę.

oblicza-fotografii-dvd

O FILMIE:

 Bruce Davidson, Elliot Erwitt, Rebecca Lepkoff, Jill Freedman, Mary Ellen Mark, Jeff Mermelstein i Martha Cooper to ikony ulicznej fotografii, portretującej Nowy Jork i toczące się w nim życie. Cheryl Dunn, również znana fotografka uwieczniająca nowojorskie ulice, postanowiła zapytać w swym filmie gwiazdy nowojorskiej ulicznej fotografii o ich pasje, inspirację i metody pracy, a tym samym przedstawić historię miasta, które od lat tak silnie przyciąga i inspiruje wyobraźnię artystów. Utrwalając Nowy Jork w obiektywie udowadniają oni, że to, co robią jest prawdziwą sztuką, wymagającą odwagi, wytrwałości, oddania i poświęceń, pozbawioną banału, choć dziś już powoli ginącą w gąszczu łatwej i trywialnej fotografii cyfrowej. Pokazując jak pracują i odnajdują obiekty swoich zdjęć Dunn składa tym samym hołd tej dziedzinie sztuki, która utrwalając ulotny moment życia Nowego Jorku, posiada niezwykle silną moc oddziaływania i przyciągania. Cheryl Dunn poświęciła trzy lata na nakręcenie filmu, który w założeniu miał być uzupełnieniem zorganizowanej przez nowojorskie Seaport Museum retrospektywy Alfreda Stieglitza, jednego znajwiększych i najbardziej znanych fotografów ulicznych.

 Zobacz trailer filmu
http://vimeo.com/ondemand/everybodystreet/70639661

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież