Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Albumu „WWA”
czwartek, 15 kwietnia 2021

Albumu „WWA”
środa, 19 października 2011 00:00    Drukuj Email

Zobacz wieksze!Patronat FOTO

Premiera albumu „WWA” 4 listopada  - wernisaż wystawy zdjęć w Skwerze.  

Już 4 listopada o godzinie 19 w Skwerze przy Krakowskim Przedmieściu 60A obdędzie się premiera albumu „WWA”. Będzie ona połączona z wernisażem wystawy zdjęć z albumu. Wystawa potrwa do 16 listopada. Wstęp wolny.
„Książka ta nie jest przeznaczona dla bogatych turystów odwiedzających Warszawę. Ci spodziewają się na ogół kolorowych albumów ze zdjęciami niczym z pocztówki. Błękitne niebo, białe chmurki, nasycone kolory – wszyscy wiemy o co chodzi.  Album „WWA” wydaje się być przeznaczony dla innego odbiorcy, dla ludzi, którzy są żądni zupełnie innych doznań i innych wrażeń.” – pisze we wstępie do albumu „WWA” Chris Niedenthal.

„WWA” to projekt Fundacji Amondo Films, który za pomocą obrazu i słowa opowiada o Warszawie. Celem „WWA” jest o oddanie jego nastroju, tempa i rzeczywistości, która potrafi urzekać i inspirować bardziej niż pocztówkowe pejzaże.

Album „WWA” to 126 czarno-białych zdjęć Pawła Tarasiewicza, pokazujących Warszawę – jej architekturę, detale, codzienność, ludzi, których tu można spotkać. O „swojej” Warszawie opowiada w wywiadach Urszuli Bienieckiej i Stanisława Heby szesnaścioro niezwykłych rozmówców – wśród nich malarz Edward Dwurnik, historyk architektury Jarosław Trybuś, raper Pono czy kronikarka Pałacu Kultury Hanna Szczubełek.

Na 248 stronach albumu powstała w ten sposób, choć czarno-biała, to jednak barwna opowieść o naszym mieście, o jego pięknie i brzydocie, zaletach i dziwactwach, historii i współczesności. Ważnym elementem „WWA”, poza zawartością, jest oprawa graficzna. Fundacja Amondo Films postawiła na projekt Michała Tatarczuka.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież