Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Akademia fotoreportażu – edycja 2010/2011
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Akademia fotoreportażu – edycja 2010/2011
piątek, 10 września 2010 22:12    Drukuj Email

Andrzej Zygmuntowicz (UW, ZPAF), Maciej Nabrdalik (agencja VII), Dorota Awiorko-Klimek (Dziennik Wschodni) oraz Agnieszka Rayss i Adam Pańczuk ze Sputnik Photos poprowadzą blisko 100 godz. warsztaty fotograficzne, w trakcie których będą nadzorować prace nad materiałem do autorskiego albumu fotograficznego każdego z uczestników Akademii fotoreportażu.

plakat_A0_nowy

Akademia fotoreportażu i fotografii dokumentalnej to połączenie zajęć teoretycznych i warsztatowych w terminie między październikiem 2010 a kwietniem 2011 roku. Warunkiem ukończenia warsztatów jest przygotowanie materiału fotograficznego, który może składać się na wydanie autorskiego albumu fotograficznego.

Program zajęć będzie realizowany w czasie siedmiu comiesięcznych zjazdów, w tym dwudniowego pleneru i obejmuje teorię, estetykę i historię fotoreportażu (prowadzone przez Andrzeja Zygmuntowicza) oraz warsztat fotoreportera (prowadzone przez Agnieszkę Rayss, Maćka Nabrdalika, Dorotę Awiorko-Klimek, Adama Pańczuka).

Warsztaty skierowane są do osób, które sprawnie posługują się własnym aparatem fotograficznym (dobrze opanowana instrukcja obsługi, przeczytana ze zrozumieniem i sprawdzeniem w praktyce tego, co w niej jest napisane). Pożądane jest też posiadanie komputera i posługiwanie się programem do obróbki zdjęć (np.: Photoshop Elements, GIMP lub podobnym).

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 października pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem “akademia foto”. Pierwsze zajęcia już 23 października.

Organizatorem Akademii jest Fundacja Szkolnictwo Dziennikarskie działająca przy Instytucie Dziennikarstwa UW, przy współpracy stowarzyszenia Sputnik Photos.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.fotoreportaz.org.pl. Więcej informacji udziela: Grażyna Oblas (tel. 0 502 825 492).

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież