Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Nikon przedstawia…
piątek, 16 kwietnia 2021

Nikon przedstawia…
poniedziałek, 12 lipca 2010 18:28    Drukuj Email

najnowsze zdjęcia kosmosu

01---400

Firma Nikon zaprezentowała najnowsze zdjęcia kosmosu wykonane profesjonalną lustrzanką D3S i obiektywami z serii Nikkor używanymi przez NASA na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

02---400

Profesjonalny sprzęt fotograficzny marki Nikon wykorzystywany jest na pokładzie ISS do badań przestrzeni kosmicznej. Dotychczas NASA zarejestrowała ponad 700 000 zdjęć kosmosu.

03---400

Sprzęt firmy Nikon znajdujący się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS):

• 1 lustrzanka cyfrowa Nikon D3S: Dostarczona na pokład ISS przez prom kosmiczny Discovery (misja STS-131), który wrócił na ziemię 20 kwietnia 2010 roku. Głównie zdjęcia powierzchni ziemi oraz zdjęcia nocne. Standardowy produkt seryjny (bez modyfikacji).
• 8 lustrzanek cyfrowych Nikon D2XS: Zmodyfikowane zgodnie ze specyfikacją NASA do rejestracji zdjęć w czasie spacerów kosmicznych.
• 36 obiektywów NIKKOR (w tym trzy telekonwertery)
• 7 lamp błyskowych SB-800  
• 4 wzierniki wizjera do D2XS: Wzierniki wizjera wykonywane wyłącznie dla NASA.
Specjalne wzierniki wizjera umożliwiające kadrowanie oraz oglądanie obrazu przez astronautów noszących hełmy w czasie spacerów kosmicznych.

• Osprzęt (filtry, przewody, itd.)

 

Dodatkowo, na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej znajduje się ponad 35 obiektywów należących do 15 różnych typów służących do fotografowania wewnątrz oraz na zewnątrz Stacji, które wspomagają operacje kosmiczne NASA.

16----400

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież