Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Nagrody w konkursie BZ WBK Press Foto 2010 rozdane
poniedziałek, 17 maja 2021

Nagrody w konkursie BZ WBK Press Foto 2010 rozdane
czwartek, 17 czerwca 2010 21:47    Drukuj Email

fot-T-Czuwara----200Największym wygranym tegorocznej szóstej edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2010 został Łukasz Ostalski z agencji fotograficznej Reporter. Otrzymał on nagrodę główną w wysokości 15 000 złotych za Zdjęcie Roku oraz nagrodę za I miejsce w kategorii Sport/fotoreportaż. Dziś w Galerii Zachęta, podczas uroczystej Gali, uhonorowano wszystkich zwycięzców 40 nagród. Od lipca zwycięskie prace będzie można oglądać na wystawach organizowanych w kilkudziesięciu miastach Polski.

BZWBK Press Foto 2010 to ogólnopolski konkurs skierowany do fotografów prasowych, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym „Rzeczpospolita”. W tym roku do biura konkursowego wpłynęło niemal 7 tysięcy zdjęć przysłanych przez rekordową liczbę 368 autorów w sześciu kategoriach: społeczeństwo, portrety, wydarzenia, cywilizacja, sport, przyroda i środowisko naturalne. Nowością tegorocznej edycji BZ WBK Press Foto jest pojawienie się kategorii fotokast, czyli multimedialnej wersji fotoreportażu. Nagrodę główną w tej kategorii zdobył Tomasz Pulsakowski za materiał o kolei transsyberyjskiej.

Pełną listę zwycięzców oraz galerię nagrodzonych prac można znaleźć na stronie internetowej konkursu: http://www.bzwbkpressfoto.pl/

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież